Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hatay AFAD, depremle ilgili yaptığı açıklamada; ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını duyurdu.

AFAD verilerine göre Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde saat 05.32 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırıkhan ilçesi Taşoluk Mahallesi olan deprem; Adana başta olmak üzere komşu illerde de hissedildi. Deprem sonrası ilk resmi açıklama Hatay AFAD'dan geldi. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; ilk bilgilere göre can ve mal kaybının olmadığı duyuruldu.

"BU BİR ARTÇI DEPREMDİR"

NTV canlı yayınına katılan Prof. Dr. Okan Tüysüz depreme ilişkin değerlendirmesinde "6 Şubat'tan beri bu depremleri yaşıyoruz. Bu bir artçıdır ardından 2 büyüklüğünde 2 deprem daha meydana geldi. Bazılarını hissetmediğimiz 50 binin üzerinde deprem oldu. Bu şiddetli depremin öncüsü değildir. Panik yapmamak gerekir. Büyük deprem sonucu oluşan depremlerdir. Burada dikkat etmemiz gereken 90 bine yakın hasarlı ve yıkılması gereken binalardır. 4,8 kendi başına hasar oluşturacak bir deprem değil. Daha önce hasar görmüş yapılara dikkat etmek gerek." ifadesini kullandı. 

"SAMANDAĞ-KIBRIS ARASI 6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM BEKLİYORUZ"

Tüysüz sözlerine şöyle devam etti:

TikTok'ta yayın açan kadından skandal sözler! TikTok'ta yayın açan kadından skandal sözler!

Doğu Anadolu Fay kısmında bundan sonra beklediğimiz depremler Samandağ ile Kıbrıs arasındaki depremdir. Burada oluşabilecek depremin büyüklüğü 6 ve üzeridir.