Gram altının daha yıl bitmeden getirisi yüzde 73 civarında olduğunu ifade eden İslam Memiş bu getiri oranıyla gram altının 20 yıldır olduğu gibi 2023’ü de zirvede tamamladığını söyledi.

İkinci el otomobil pazarında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye alınabilecek otomobiller İkinci el otomobil pazarında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye alınabilecek otomobiller

GRAM ALTIN 2024’TE DE YÜKSELECEK Mİ?

Ons altın tarafındaki toparlanmanın 2024 yılında 2 bin 350 dolar seviyesine kadar devam edebileceğini, Merkez Bankaları faiz artırımlarının sonlandırdığını bunlarla beraber jeopolitik gerilimlerin de devam ettiğine dikkat çeken İslam Memiş Orta ve uzun vadede gram altın fiyatını yükseliş trendini devam ettireceğini belirti.

Memiş gram altın için yeni yıl beklentisini ise şu sözlerle dile getirdi.

“2024 yılı için gram altında kamuoyuna açıklayabileceğim rakamsal değer yeni yılın ilk çeyreğinde 2 bin 150 – 2 bin 200 Lira. Daha sonra ilk önce 2 bin 500 daha sonra 2 bin 700 Lira seviyesinde bir rakamsal değer bekliyorum.”

Elinde altın bulunduran vatandaşların eğer ihtiyaçları yoksa bozdurmamaları gerektiğini düşünen İslam Memiş ev ve araba alacaklar dışında altın yatırımlarının bekletilmesi gerektiğini ifade etti.