İsrail’in soykırıma dönüşen saldırıları sebebiyle Gazze’de çok büyük bir kısmı kadın, çocuk ve sivillerden oluşan binlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi ise yaralandı. İsrail’in dış dünya ile bağlantısını tamamen koparmaya çalıştığı Gazze’de insanlar, temel ihtiyaç maddelerine dahi ulaşamıyor. Tüm zorluklara rağmen Gazze’ye ve Filistinlilere insani yardım ulaştırmaya çalışan İHH İnsani Yardım Vakfı, tüm imkansızlıklara rağmen faaliyetlerine devam etmeye çalışıyor. Bu kapsamda İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen 11 TIR’lık yardım kafilesi Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.

TIR’LAR, FİLİSTİN KIZILAYI VE UNRWA’YA TESLİM EDİLDİ

Filistin İslami Cihat Hareketi: İsrail Gazze'de 'gafil avlandı' ve ağır kayıplar verdi Filistin İslami Cihat Hareketi: İsrail Gazze'de 'gafil avlandı' ve ağır kayıplar verdi

İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca, 7 Ekim sonrasında İsrail’in soykırıma dönüşen saldırılarının ardından insani yardımların öneminin daha da arttığı Gazze’ye yönelik 11 TIR’dan oluşan bir yardım kafilesi organize edildi.  İHH’nın tıbbi malzeme ve ilaç desteği verdiği yardım TIR’ları, Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Filistin Kızılayı ile Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) deposuna teslim edildi. Yardımlar, işgalci İsrail'in saldırılarından etkilenen Gazzelilere ulaştırılacak.