İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı 12 ilde gerçekleştirilen "Kıskaç-3" operasyonlarında 38 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Abdurrahman Dilipak çileden çıktı: İtiraf ediyorum sorumlu benim Abdurrahman Dilipak çileden çıktı: İtiraf ediyorum sorumlu benim

Bakan Yerlikaya, operasyonları sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Yerlikaya, şunları söyledi:

"12 İlde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-3” Operasyonlarında şüpheli Yakalandı Milli İrademize Darbe Yapmaya Kalkışan FETÖ'cü Hainlerin Peşlerini Bırakmayacağız Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince, FETÖ’ye yönelik ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-3” Operasyonlarında: Örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları tespit edilen Konya merkezli İstanbul, Ankara, Kütahya ve Kahramanmaraş olmak üzere 5 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda şüpheli yakalandı. Örgütün “Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları tespit edilen Hatay merkezli Çanakkale, İstanbul, İzmir, Ankara ve Konya olmak üzere 6 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda şüpheli yakalandı. Örgütün sözde “Öğrenci Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları ve Ankesörlü/Kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen Ordu, İstanbul ve Tekirdağ’da gerçekleştirilen operasyonlarda şüpheli yakalandı. Örgüt içerisinde Bank Asya’da hesap artırım kayıtları bulunan ve sosyal medya üzerinden FETÖ'nün propagandasını içeren paylaşımlar yaptığı tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik İzmir ve Konya’da gerçekleştirilen operasyonlarda şüpheli yakalandı. Örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu tespit edilen Düzce, İstanbul ve Denizli olmak üzere 3 ilde düzenlenen operasyonlarda şüpheli yakalandı. Operasyonlarda yapılan aramalarda; Çok sayıda dijital materyale, Çok miktarda para ve ziynet eşyasına el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin Hain FETÖ’ye Göz Açtırmayacağız Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz."