Fenerbahçe'nin Stadyumu'nun ismi değişti mi? Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Fenerbahçe Atatürk Stadyumu oldu mu? İşte cevabı...

Fenerbahçe Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurulu'nda, yönetim kuruluna stadyumun adının "Atatürk Stadyumu" olarak değiştirilmesi için yetki verilmesinin ardından başta Fenerbahçeliler olmak üzere toplumun çok farklı kesimlerinden destek mesajları yağmıştı.

Stadyum isminin değiştirilmesi konusunda beklenmedik sürpriz bir detay ortaya çıktı.

İŞTE ENGEL ÇIKARTACAK O MADDE

resmi karar için Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan onay alması gereken Fenerbahçe, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "Tesislere Ad Verme Yönetmeliği'nde" yer alan maddeler, sarı-lacivertli kulübe engel olabilir.

Somaspor  İnegölspor maçı Hangi Kanalda Somaspor İnegölspor maçı Hangi Kanalda

İlgili maddeler şu şekilde;

"1- Gerçek ve tüzel kişiler tarafından açılan, işletilen özel beden eğitimi ve spor tesislerine Atatürk'e ilişkin adlar ve sıfatlar verilemez.

2- Bir şehirde benzer tesislerden sadece bir tanesine Atatürk'e ilişkin adlar verilebilir."

ATATÜRK OLİMPİYAT STADYUMU ENGEL ÇIKARIRSA ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU'YLA MI DEVAM EDİLECEK?

İlgili maddelere göre İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadyumu ismiyle bir stadyumun bulunması, Fenerbahçe'nin "Atatürk Stadyumu" hayalinin önüne geçebilir. Stadyum ismi değişikliğinin gerçekleşmemesi halinde Şükrü Saraçoğlu ismiyle devam edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.