Meclis Genel Kurulu'nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun el ele dolaşması tartışmalara neden oludu.

Gazeteci Fatih Portakal, bu durumu sert bir dille eleştirerek, "Bu ülkede ekonomik olarak biri, güvenlik açısından diğeri çökmüş iki isim var ve ikisi de bu durumlarından sorumlu tutulmuyor!" şeklinde tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu'nda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri devam ederken verilen kısa ara sırasında, eski İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu ile eski Hazine ve Maliye Bakanı, AKP Mersin Milletvekili Nurettin Nebati'nin el ele dolaşması dikkat çekti. İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanına gidip, tokalaştılar. Daha sonra Nebati ve Soylu Bahçeli'nin yanından ayrılıp ayakta sohbet etti. İkili, gezerek sohbet ederken Meclis Genel Kurulu'nda el ele dolaştı.

RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi

Fatih Portakal, Sözcü TV'de ana haber bültenini sunarken bu olaya dikkat çekti ve iki eski bakanı eleştirdi. Portakal, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkeyi biri ekonomik anlamda, diğeri güvenlik anlamında çökertmiş iki insandan bahsediyoruz. Ekonominin durumu da ortada iç huzurun durumu da ortada. İkisi bu şekilde el ele ve gönül gönüle Meclis Genel Kurulunda dolaştılar. Biri İçişleri Bakanı, diğeri ekonomiden sorumlu olan bakandı. Biri ekonomiyi mahvetti, sıkıntıyı yaşıyoruz, diğeri, iç güvenlikteki huzuru kaybettik. İşte Ali Yerlikaya… Allahtan öyle bir insan geldi ki bir şeyleri temizlemeye çalışıyor. İkisinden de hesap sorulmuyor bu ülkede.”