Türkiye genelinde milyonlarca emekli vatandaş tarafından takip edilen zam görüşmeleri bitmesiyle birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye ek zam oranını yüzde  olarak açıklarken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yapılan zam oranı ise yüzde 49,25'e çıktı.

Emekliler için en önemli konular arasında yer alan bu durum emekliye ek zam ve en düşük emekli maaşında 10 bin TL düzenlemeleri, bu hafta Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek yasalaşması bekleniyor.

TCMB faiz kararını açıkladı! TCMB faiz kararını açıkladı!

FATİH PORTAKAL BÜYÜK OYUNU ANLATTI

Gazeteci Fatih Portakal, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilen yüzde 11,68 ek zam oranı değerlendirdi. "Ne dediysek o" yorumunu yaparak, "Mart gibi bu zamlar yapılacak. Rakamlara Cumhurbaşkanı Erdoğan bakacak dedik. Gördük ki Mart'ı beklemeye gerek kalmadı.
Dün akşam yattım, kalktım ve bir baktım SSK ve Bağ-Kur emeklisine yapılan zammın yüzde 49,25'e yükseldiğini gördüm, ne dediysek o. Bundan sonra en düşük emekli maaşının asgari ücret olması için mücadele edeceğiz. Biz de emeklilerin sesi olacağız. Açlık sınırı 15 bin TL, en düşük emekli aylığı ise 10 bin TL’ye çıkartıyorlar ki 6700 TL’ye kadar kök maaşı olanlar zamdan etkilenmeyecek bile.
Yani yüzde 11 zamdan 6700 TL’ye kadar kök maaşı olanlar etkilenmeyecek. Çok büyük bir Ali Cengiz oyunu var orada” ifadelerini kullandı.