İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan 64 ile uyarı! İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan 64 ile uyarı!

Sözcü TV'de, Serap Belovacıklı’nın sunduğu Sokağın Sözü programında İsmail Saymaz ile birlikte İsrail ve Hamas arasında yaşanan çatışmaları yorumlayan Ersan Şen, ateş püskürdü. Program sırasında sinirden kendini kaybeden Şen çok öfkelendi.

Türkiye'nin gerçek sorunun Suriye'de ABD'nin Türkiye karşı aldığı düşmanca tavrı olduğunu ifade eden Şen "Eğer oradan bir saldırı Türkiye'ye yönelecek olursa biz taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayız onu söyleyeyim" diyerek tepki gösterdi.

“TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAYIZ”

Ersan Şen konuşmasına şöyle devam etti:

'Eğer oradan, bir taraftan bir saldırı Türkiye'ye yönelecek olursa biz taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayız onu söyleyeyim. Eğer Türk milletine yönelirse bu saldırı, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına yönelirse, buraya da şartımdır, bu millet ve ordu bunun bedelini ödetir. Katar'ın ve Mısır'ın gibi Türkiye'nin Yahudilerle geçmiş münasebetlerimiz dahil düşmanca münasebetlerimiz yok bizim. Sayın Cumhurbaşkanı, seçimlerden önce ABD'den getirdiği bir uçak dolusu hahamı neden Külliye'de ağırladı? Fikirleri mi değişti? Sayın Cumhurbaşkanı şunu gördü; Bu coğrafyada ben bu politika ile bir yere gidemiyorum.'' dedi