Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen yeni bürokratik atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu atama kararlarına göre bazı bakanlık ve kurumlara yeni atamalar yapıldı, aynı zamanda bazı üst düzey görevliler görevden alındı.

Malatya'da deprem! Malatya'da deprem!

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda Toplu Konut İdaresi Başkan Yardımcıları Orhan Yüce ve Ömer Faruk Karabayır görevden alındı. Ayrıca Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcılığına Celalettin Alkan atanırken, müfettişlik görevine Çiğdem Konca getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri İbrahim Erkan Keleş görevden alındı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Sükun Işıtan ve Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcılığına Enver Merallı atandı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine de bir dizi yeni atama yapıldı.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Sarıakçalı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Levent Kenan Kibar görevden alındı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcılığına Eylül Aydın Kutlu atandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI

Milli Savunma Bakanlığı'nda bir dizi atama gerçekleştirildi. Askeri Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Karaman, Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Filiz Toprak Aydın ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Mahmud Ötegen atandı.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcılığına Cengiz Budan ile Uğur Erdem atandı. Ayrıca diğer görevlere de yeni atamalar yapıldı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda vergi başmüfettişliği görevine Mustafa Serhat Koçak atanmıştır. Ayrıca vergi başmüfettişliklerine ve vergi müfettişliklerine bir dizi yeni atama yapıldı.

MİLLİ EĞİTİM VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI İLE DİYANET ATAMALARI

Milli Eğitim Bakanlığı'nda Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğine Mustafa Muharrem Tüfekci atanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Taşan atandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nda da bir dizi yeni atama gerçekleştirildi.