2023’ün seyahat karnesi turna.com tarafından hazırlanan raporla duyuruldu. Rapora göre yılın en pahalı uçak bileti unvanını İstanbul - New York rotası kazandı. Bu ultra lüks seyahat deneyimi tam 156.532 TL'ye mal oldu. Diğer yandan ise yılın en uygun bilet fiyatı ise İzmir - Trabzon uçuşunda satılan 249 TL'lik bilet oldu.

UCUZ BİLET FIRSATLARI ŞUBAT, MART  VE NİSAN AYINDA YAKALANDI

Ucuz bilet fırsatları özellikle şubat, mart ve nisan aylarında zirve yaparken en pahalı dönemler iç hatlarda eylül, dış hatlarda ise ağustos olarak belirlendi. Seyahatseverlerin tercihleri de raporda önemli bir yer tuttu. İç hatlarda en yoğun seyahat ayı olarak mayıs belirlenirken, dış hatlarda tercihler haziran ayında yoğunlaştı. 

2023 uçak bileti satış verilerine göre, Antalya ve İzmir yine en sevilen şehirler arasında yer aldı. İstanbul, Adana, Gaziantep ve Diyarbakır ise sıralamayı takip etti. Dış hatlarda ise Tahran ve Bakü ilk sıralarda yer alırken, Moskova, Taşkent ve Berlin de favori şehirler arasında yerini aldı.

Yusuf Kavaklı canlı yayında çileden çıktı 'Benim de kulağıma üflüyorlar ama…' Yusuf Kavaklı canlı yayında çileden çıktı 'Benim de kulağıma üflüyorlar ama…'

turna.com Genel Müdürü Dr. Kadir Kırmızı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi

“Uçak bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu hizmetlerimizi tek bir platformdan seyahatseverlerle buluşturuyoruz. Seyahat deneyimini geliştirmeye odaklı çalışmalarımız ile kullanıcılarımız seyahatlerini kolayca ve özel avantajlarla planlayabiliyor. %70’e kadar daha ucuza uçma imkanı sunan Akıllı Uçuş, uçuştan 2 saat öncesine kadar koşulsuz iptal edilebilen ve bilet tutarının %90’ını iade eden Koşulsuz Bilet İptali hizmeti, Kart Puanları ile seyahat imkanı, uçtukça Turna Puan kazanma, online iptal / değişiklik işlemleri gibi yenilikçi özelliklerimizle ön plana çıkıyoruz. Üyelerimize düzenli olarak kampanyalar ve indirimler sunarak seyahat deneyimlerini daha özel hale getiriyoruz. Hizmetlerimiz ile ilgili gelen talepleri, canlı destek ekibimizde bulunan seyahat uzmanları aracılığıyla hızlı ve etkili bir şekilde karşılıyoruz.”