Özgür Erdursun emekliye verilecek enflasyon zammının yeterli olmadığını seyyanen zam verilmesi gerektiğini ifade etti. Erdursun ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarla bu beklentinin arttığını da söyledi.

SEYYANEN EN AZ 8 BİN TL ZAM OLMALI

Tv100 ekranlarında emekliye yapılacak zam oranını değerlendiren Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun emekliye seyyanen en az 8 bin TL zam yapılması gerektiğini ve en düşük emekli maaşının 17.500 TL’ye çıkarılması gerektiğini dile getirdi.

ERDOĞAN MERAK ETMEYİN DEDİ

Kıdem tazminatında oranlar yenilendi Kıdem tazminatında oranlar yenilendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Beştepe’de muhtarlara yaptığı “Merkez Bankası rezervlerimize dair en son müjdeyi de paylaşmak istiyorum. Merkez Bankası (MB) rezervlerimiz tarihinin en yüksek rakamı olan 145 milyar 456 milyon dolara ulaşarak rekor kırmıştır.” Cümlelerine de atıfta bulunan Özgür Erdursun “Erdoğan geçtiğimiz hafta hiç merak etmeyin kasamız ağzına kadar dolu dedi. Madem öyleyse biz de rahat olalım. Madem kasa ağzına kadar dolu bir miktarı da emeklilere verilecek. Bunun da sırrı seyyanen artış ve refah payıyla beraber aylıklarının yükseltilmesidir beklenti bu yönde” dedi.