İktidardan ümidini kesen Emekliler, Cengiz Erten başkanlığında 8 Ocak'ta yeni bir parti kurdu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kayıtlarına göre 2024 yılı içinde kurulan ilk partinin adı Emekliler Partisi (EP)" oldu.

NASA acil kodlu uyarıya geçti 'Dünyanın sonu geliyor' NASA acil kodlu uyarıya geçti 'Dünyanın sonu geliyor'

"EMEKLİLER PARTİSİ'NİN İLKELERİ"

Türk siyasetine 2024 yılı içinde kurulan ilk siyasi parti Emekliler Partisi'nin Genel Başkanı Cengiz Erten, sosyal medya platformu "X" üzerinden yaptığı paylaşımda yeni kurulan partinin ilkelerini 'cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, laiklik, devletçilik, inkılapçılık, yurttaşlık' olarak duyurdu.

"TEMEL HEDEFİMİZ, EMEKLİLERİN HAKLARIDIR"

Genel Başkan Cengiz Erten'in sosyal medya platformu "Facebook" üzerinde yaptığı paylaşımda ise parti programı hakkında şöyle konuştu:

"Ana konumuz emekliler ve emeklilik yasasının düzeltilip yaşam şartlarının iyileştirilmesidir. Emeklinin hak ettiği kaliteli ve insanca yaşam sürmesi, temel hedefimizdir. Ülkenin kayıpları kazanca döndüğünde başta emekliler olmak üzere tüm toplum refaha ulaşmış seviyede olacaktır. Bizler; emeklilerimizin haklarını koruduğumuzda, bütün çalışan emekçilerimizin haklarını da korumuş olacağız. Çünkü her çalışan bir emekli adayıdır."

"MİLLETVEKİLİ MAAŞLARI DÜŞÜRÜLECEK"

Parti programında eğitim ve sağlık haklarının ücretsiz olacağı, ekonomik kalkınma için yerli üretimi yapılacağı, tarımda gerekli teşviklerin sağlanacağı, Köy Enstitüleri'nin yeniden açılacağı, yabancılara toprak ve mülk satışının durdurulacağı, milletvekili maaşlarının asgari ücretin en fazla 3 katı seviyesine düşürüleceği ve vekillerin emekli maaşının asgari ücret olacağı vaatleri yer aldı.