Konya da ekmeğe zam geldi 200 gram ekmek 7 liraya satılmaya başlandı. Fırıncılar, zamma gerekçe olarak artan maliyetleri gösterdi. Kentte 2022 yılının ekim ayında 3,5 liraya satılan ekmeğe son bir yılda 4 kez zam geldi ve fiyatı 7 liraya yükseldi. Gelen zamlar halkı zor durumda bıraksa da zamlar arka arkaya gelmeye devam ediyor. Enflasyon oranı artarken yeni yılda bir kez daha ekmeğe zam gelmesi bekleniyor.

Asgari Ücret 2024 Zam Oranı merak edilirken Erdoğan son dakika zam mesajları Asgari Ücret 2024 Zam Oranı merak edilirken Erdoğan son dakika zam mesajları

GELECEK PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ

Gelecek Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici, ekmek zammına ilişkin iktidara tepki gösterdi.

"Seçimlerin ardından zam dalgası devam ediyor" diyen Ekici, "İktidar seçimlerin ardından ekonominin şaha kalkacağını söylüyordu ama şaha kalkan tek şey zamlar oldu. Her gün gelen zamlar vatandaşa nefes aldırmıyor. Tahıl ambarı olarak bilinen Konya’mızda ekmeğe yine zam geldi ve fiyatı 7 liraya yükseldi. İktidar dar gelirlinin ekmeğini de elinden almak istiyor. 4 kişilik bir ailenin günde 10 ekmek yediğini düşünürsek sadece ekmeğe 2 bin 1000 lira para ödemek zorunda kalacaklar. Son bir yılda baktığınız zaman ekmeğe yüzde 100 zam yapılmış. İktidar güdümündeki TÜİK’e göre enflasyon yüzde 61… Ülkedeki enflasyonu sadece ekmek üzerinden hesapladığınız zaman bile TÜİK’in rakamlarının ne kadar gerçek dışı olduğu ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.