Türkiye’de Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ek olarak bir ödeme daha getirildi. Araç sahiplerinden alınan MTV’de ek bir ödeme daha yapılması kararlaştırıldı. Bunun en önemli sebebi ise depremler. Normalde her ocak ve Temmuz aylarında bir kez ödenen MTV’de bu yıl iki kat ödeme yapılması kararlaştırıldı. Bu nedenle de araç sahiplerinin herhangi bir sorun ve ceza ile karşılaşmaması adına ek MTV ödemesi yapması da zorunlu hale getirildi. Ancak sosyal medyada yapılan arka arkaya paylaşımlar kafaları karıştırdı. Ek MTV iptal mi oldu soruları üzerine araştırmalar hız kazandı. Peki, Ek MTV 3. taksit ödemesi son gün ne zaman

Ek MTV iptal mi edildi?

Ek MTV iptal mi edildi sorusunun iki gerekçesi bulunuyor.

  • Bunlardan ilki Anayasa Mahkemesi ile ilgili. Alınan kararın incelendiği ve yargıya taşındığı Türkiye’de gözler mahkemeye çevrilmişti. Ancak mahkeme tarafından esas inceleme henüz yapılmadı. Kesin karara varılmadı. Kesin karara varılması için karar günü de belirtilmedi. Bu nedenle buradan sonuç çıkana kadar MTV ödeme tarihleri geçecek.

  • İkinci sebep ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam yaptığı açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan, “Araç sahibi vatandaşlardan Ek (MTV) Motorlu Taşıt Vergisi almak kabul edilemez bir durumdur” dedi. Ancak bu da herhangi bir yaptırım ya da değişiklik içermiyor. Bu nedenle şu an için MTV ödemelerinin yapılması zorunlu.

    EPDK elektrik tarifelerine zam yaptı! EPDK elektrik tarifelerine zam yaptı!
  • Ek MTV 3. taksit son ödeme tarihi ne zaman?

    Ek MTV 3. taksit son ödeme tarihi 6 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Araç sahipleri 6 Eylül Çarşamba gün sonuna kadar ödemelerini GİB üzerinden veya Vergi daireleri aracılığı ile mesai saatleri içerisinde ödeyebilecek.