Dola kuru, güne yükselişle başlarken bir süredir takıldığı baraj olan 30'u ilk kez aşarak yeni bir rekora ulaştı. 2024'ün ilk 11 gününde TL, dolar karşısında 1,6 değer kaybetti. Dolar son beş yılda ise TL karşısında yüzde 80 değer kazanmış oldu..

İkinci el otomobil pazarında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye alınabilecek otomobiller İkinci el otomobil pazarında hareketlilik! İşte 500 bin TL'ye alınabilecek otomobiller

DOLAR KURUNDA YENİ HEDEF 40 TL

Bu yükselişle dolar kurunda yeni rekor 30,01 olarak kaydedilirken Prof. Dr. Duran Bülbül kurdaki yeni hedefi açıkladı. Dolar kurunun zaten baskılanmış olduğunu ifade eden ekonomist Prof. Dr. Duran Bülbül kurun 40 TL’ye doğru hareketleneceğini öne sürdü.

Duran Bülbül bu iddiasını şu sözlerle ifade etti:

"Döviz baskılanmamış olsa, şu an dolar 40 TL'nin üstünde olması gerekiyor. Kuru asla baskılamayacaklarını söylemişlerdi ama görüyoruz ki piyasa hala kurallarına göre işlemiyor. Önümüzdeki dönem döviz 40 TL'ye doğru ilerleyecek. İlk önce 30 TL'yi kıracak ardından 35 TL'ye doğru evrilerek 40 TL'yi takip eden bir yapı izleyecek.”