800’den fazla kişinin katılımlarıyla gerçekleşen organizasyonda, İnegöl Doğa Koleji’nin yeni dönemde izleyeceği adımlar tek tek seyirciye anlatıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Semih Şenay’ın sunduğu program yaklaşık 2 saat sürdü.

ÇİFT DİPLOMA VERECEKLER
Bu lansman gecesinin şüphesiz en bomba haberi çift diploma oldu. Bu çift diploma, İnegöl Doğa Koleji öğrencilerinin kendi akademik eğitimlerini İnegöl’de sürdürürken bir yandan online olarak alacakları eğitimler ve hazırlayacakları projelerle beraber mezun olacakları Mizou Akademi’sinin vereceği Amerikan Devlet Lise diplomasını içeriyor. Bu Amerikan Lise Diploması ile birlikte Dünyanın En iyi 500 Üniversitesine;  MIT, CAMBRİDGE, STANFORD ve daha yüzlerce saygın üniversiteye, IELTS TOEFL gibi sınavlara girmeden öğrenciler kabul edilebilecek. Yani bu çift diploma ile beraber öğrenciler dünya çapında geçerli bir Amerikan Lise Mezuniyeti diploması da alacak ve kimse onlara İngilizce biliyor musun diye sormayacak.

MEB'den ortak sınavlara ilişkin yeni açıklama (Açık uçlu soru kullanılabilecek) MEB'den ortak sınavlara ilişkin yeni açıklama (Açık uçlu soru kullanılabilecek)

YAZILIM VE İNOVASYON
Bu başlığın sürekli olarak altını çizen YK başkanı Semih Şenay, Doğa Koleji İnegöl öğrencilerinin yaptığı mobilya yazılımının videosunu izletti. Video seyirciler arasında ilgiyle karşılandı. Ayrıca çocukların geliştireceği projeleri desteklemek ve onlara yatırımcı çekmek amacıyla İnegöl Doğa Koleji bu öğrencilere kuluçka merkezi kurduğunu belirtti. Öğrenciler kendi projelerini geliştirerek bu bağlamda şirketleşebilecek ve yatırım kabul edebilecekler. Bu alanda daha da gelişmek adına, geçen sene kurulan yazılım labaratuvarına, yeni 2 yazılım labaratuvarı daha eklendiği belirtildi. Ayrıca ilkokul 3. Sınıftan itibaren yazılım derslerini müfredata eklediklerini belirttiler. Bu alanda çok sağlam iş birlikleri açıklayan Semih Şenay, DK Akademi, Techwise gibi yeni iş birliklerinden bahsetti ve yönetim kurullarına söz hakkı verdi. Şirketler İnegöl Doğa Kolejinin bu hevesinden çok mutlu olduklarını ve harika bir vizyonla bu işi en iyi şekilde yürüteceklerini belirttiler.

DOĞA KOLEJİ’NDEN SPOR KLÜBÜ HAMLESİ

İnegöl Doğa Koleji, eğitimin sıralara bağlı kalmaması gerektiğini belirterek attığı bu adımda ilk olarak tanıttığı program yeni açtıkları spor klübü oldu. Bu spor klübüyle birlikte okula 2 yeni antrenman sahasının daha yapıldığının ve inşaatlarının devam ettiğini belirten YK başkanı Semih Şenay, kendi öğrencilerini tüm spor alanlarında lisanslayabilecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, çocukları geleceğin ülke temsilcileri olarak gördüğünü belirtti.

DOĞA KÜLTÜR VE SANAT OKULU

Eğitimin sıralara bağlı kalmaması mottosuyla yola çıkılan bu lansman gecesinde tanıtılan yeni projelerden birisi de Doğa Kültür ve Sanat Okulu oldu. Aralarında çok değerli devlet sanatçılarının olduğu yeni bir ekip tanıtıldı. Bu ekip ile beraber çocuklar her türlü müzik, görsel sanatlar ve sahne sanatları altında birebir ve grup eğitimleri şeklinde profesyonel lisanslı bir eğitim fırsatını yakalayabilecek.


İLKOKULDA HALK DANSLARI VE YAZILIM ZORUNLU HALE GELDİ

İnegöl Doğa Koleji Yönetim kurulu başkanı sayın Semih Şenay, ilkokulda halk danslarını müfredata eklediklerini belirtti. Bu hamle ile sonsuz ve çok değerli kültürümüzü öğrencilerimize aşılamak en büyük dileğimizdir.. Ayrıca ilkokul 3. Sınıftan itibaren yazılım derslerini müfredata ekleyen İnegöl Doğa Koleji yönetimi  ‘’ Geçmişle beraber, harika bir geleceğe’’ sloganıyla kolları sıvadıklarını açıkladı.
İnegöl Doğa Koleji bu lansmanda bu yeniliklerle beraber okul saatinin 16.00’dan 17.10’a çekildiğini belirtirken, tüm bu kültür, sanat, spor, yazılım çalışmalarının yanı sıra akademik eğitimin hız kesmeden devam ettiğini belirterek, öğrencilerin bu yıl yerleştiği üniversiteler ve liseler tanıtıldı.