Cuma hutbesinde yılbaşına ilişkin yer verilen ibarelere katılmayan Volkan Konak tepkisini sosyal medyadan göstermişti. Diyanet Volkan Konak'ın ifadeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı sanatçı Volkan Konak'ın sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak suç duyurusu yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Volkan Konak'ın yaptığı paylaşımın İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarına ilişkin işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanı Ali Erbaş'ı rencide ettiği belirtildi.

Suç duyurusunda Volkan Konak'ın sözlerinin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 10'uncu maddesi kapsamına uygun düşünce, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı İslam dinine saldırı ve alenen hakaret içerdiği ifade edildi.

Baykuşların içine gizlenen hayvanı 15 saniyede bulan süper zeka 'Sadece dahiler başarıyor Baykuşların içine gizlenen hayvanı 15 saniyede bulan süper zeka 'Sadece dahiler başarıyor

VOLKAN KONAK DİYANET'İ KIZDIRACAK NE YAZMIŞTI?

Volkan Konak yılbaşı kutlamalarının dinen uygun bulunmadığını anlatan Diyanet hutbesine tepkisi tepki göstererek bir paylaşım yapmıştı.

Konak mesajında Atatürk'ün Atatürk’ün kurduğu diyanetin koltuğunu işgal eden kişinin insanlığın hizmetine ücretsiz sunulan dini, maaşla icra ettiğini ifade ederek "Eğlence ve de turizm alanında çalışan ve bu sektörlerin vergisinden maaş almayı içine sindirmek ancak sizin gibi bezirgan saltanatı süren kimselere yakışır" demişti.

volkankonakpaylasim.webp