EPDK elektrik tarifelerine zam yaptı! EPDK elektrik tarifelerine zam yaptı!

LDP'nin eski Genel Başkanı Cem Toker, akaryakıt fiyatlarına ilişkin sürücülere kötü haber verdi. Dolar kurundaki yükseliş ve  petrol fiyatlarındaki hareketlilik ile vergilere yapılan zamlar, akaryakıt fiyatlarını içinden çıkılmaz bir hale getirmişti. Çok sayıda vatandaş kendi aracı yerine toplu taşıma kullanmaya başladı. 40 TL'yi aşan akaryakıt fiyatlarına ilişkin ürküten bir tahmin de Cem Toker'den geldi. Toker, "Bugün 40 lira oldu mazot diyorsunuz. Bir kaç hafta sonra 45 lira olacak. Öbür gün 50 lira olacak. " dedi.

"ONDA DA TUTARSIZLAR"

Benzin, motorin ve LPG gibi akaryakıt ürünlerine gelen zamla zor günler yaşayan vatandaşa yeni zamların eli kulağında olduğu bilgisini veren Cem Toker şu ifadeleri kullandı: 

"Kısır döngünün içine girdik bu hükümetle. Zamlar gelmeye devam edecek. Bugün 40 lira oldu mazot diyorsunuz. Bir kaç hafta sonra 45 lira olacak. Öbür gün 50 lira olacak. O kadar derin bir çukura düştük ki geçtiğimiz on sene içinde. Bu kuyudan zıplayarak kurtulamayız. Halkımız bunu bilsin. Erdoğan da Mehmet Şimşek de sıkı para politikası devam edecek diyor. Onda da tutarsızlar."