Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını tekrar korku saldı. Halk sağlığı uzmanları, Delta ve Omicron varyantlarından sonra yeni bir salgın türünün yayıldığını söyledi.

YENİ AŞILAR YOLDA

Yeni bir COVID aşısının önümüzdeki ay çıkması beklenirken, sağlık uzmanları ülke çapında Koronavirüs'ün Omicron formunun bir varyantı olan "Eris" nedeniyle hastaneye yatışların artacağını söylüyor.

Bakan Koca'dan eris varyantı açıklaması: Endişe edilecek bir şey yok Bakan Koca'dan eris varyantı açıklaması: Endişe edilecek bir şey yok

Sağlık kuruluşları ve CVS gibi büyük eczane zincirleri, Omicron varyantına karşı geliştirilen yeni COVID aşısını önümüzdeki aydan itibaren erişime açacaktı. Ancak Eris varyantıyla yeni çalışmaların sinyalleri verildi.

AŞININ PERDE ARKASINI CANAN KARATAY ANLATTI

BPT haberin derlemesine göre Prof. Dr. Canan Karatay, yeni varyantla yeni aşıların geleceği konuşulurken Covid aşısına ilişkin yeni açıklamalar yaptı.

Canan Karatay şu ifadeleri kullandı:

COVID aşısı olanlarda cilt döküntüsü, uyuz, zona, beyin ve kalp hastalıkları çok arttı. Bağışıklık sistemini çökertti, kızamık diye örtbas etmeye çalışıyorlar.