İsrail'in Gazze'deki kamu binaları, bankalar ve yerleşim bölgelerine yönelik saldırıları devam ediyor. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, İsrail'in Gazze sınırına tank ve mühimmat sevkiyatı yaptığı anları görüntülerken İsrail askerleri tarafından engellendi.

Fulya Öztürk, yaşadığı o anları şu sözlerle aktardı:

Sınır hattına komandolar da getirilmişti. Hava şartlarından dolayı kara harekâtının birkaç gün ertelendiği iddiaları var bazı üst düzey kaynakların aktardığına göre. Kara harekâtı çok daha fazla sivilin hayatını kaybetmesine neden olacaktır. Askeri bölge olduğu için çekim yapmamızı istemiyorlar. Hayatını kaybeden ve yaralıların sayısı sürekli artıyor.

1 ay arayla Ali Babacan’a ikinci acı: Annesi Güner Babacan vefat etti 1 ay arayla Ali Babacan’a ikinci acı: Annesi Güner Babacan vefat etti

'İSRAİL ASKERLERİ ÇEKİM YAPMAMAMIZI İSTEDİ'

Şu an canlı yayındayız. İsrail askerleri çekim yapmamamızı istedi. Bir yandan da top atışlarını duyuyoruz. Arabaya biniyoruz şu an. Dün de böyle oldu. İsrail askerleri yayınlarda zaman zaman gelip müdahale ediyor. Şimdi bu alandan gidiyoruz.

Az önce de buradaki yoğun sevkiyatı görüntülerken bize uzaklaşın denildi. Arkadan geliyorlar. Zor şartlar altında çalışıyoruz. Bir yandan sirenler çalarken bir yandan da İsrail askerlerinin müdahaleleri ile karşılaşıyoruz. Burası askeri nokta olduğu için çekim yapmamızı istemiyorlar ama biz de her şeyi anbean sizlere göstermek istiyoruz. Dün de aynı şekilde engelleme oldu ve araçtan yayın yaptık. Gazze sınırı burası. Karadan top atışları oluyor, bombalar yağarken hayatını kaybedenlerin sayısı da her gün artıyor.

BİZE SİLAH DOĞRULTTULAR

Her tarafta basın yazmasına rağmen, Halil’in elindeki kamerayı silah zannettiler, onun için bize silah doğrulttular. 2 bin 329’a ulaştı Filistin’de can kaybı. Havadan ve karadan bombardıman sürüyor.

2 DAKİKALIK YAYIN İÇİN İZİN VERİLMEDİ

Fulya Öztürk'ün İsrail askerlerince engellendiği anlar canlı yayında ekranlara yansırken, Öztürk'ün 2 dakikalık çekim için izin istemesine rağmen buna müsaade edilmediği görüldü.