CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı’nın açılışını yaptı.

Merak Akşener'in programları ertelendi! Merak Akşener'in programları ertelendi!

‘‘ MANSUR YAVAŞ CHP’NİN BELEDİYE BAŞKANIDIR VE ADAYIMIZ OLACAKTIR’’

Konuşmasında yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın CHP’li olduğunu ve yeniden CHP’den aday gösterileceğini ifade etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır." dedi.

SEZGİN TANRIKULU’NUN SÖZLERİ

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili açıklamaları da gündeme gelen CHP lideri, ''Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir.'' şeklinde konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu’nun TSK ile ilgili sözlerinin kabul edilemez olduğunu ve konunun parti organlarında ele alınacağını söylemişti.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında, bir televizyon programında kullandığı ifadeler dolayısıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" ve "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.