Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ve ihtiyaç sahibi olan emeklilere 2 bin lira destekte bulunulan 'Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki' başvurularının sonuçları bayrama 5 gün kala açıklandı. İşte detaylar...

BAŞVURU SONUÇLAR AÇIKLANDI

'Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki' ön başvurularına katılan ihtiyaç sahibi emekliler, Bursa Büyükşehir Belediyesi sitesinden sonuçlara erişebilir hale geldi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA 

Yıldırım'da ormanlık alanlar temizleniyor Yıldırım'da ormanlık alanlar temizleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki ile alakalı soru işaretlerini yaptığı açıklamayla ortadan kaldırdı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yoğun başvuru var ve içlerinde adresi Bursa'da olmayanlar, geçersiz başvurular, mükerrer başvurular bulunuyor. Bunların tasnifi yapılıyor. Başvurular 16-26 Mayıs tarihleri arasında alındı. Şu ana kadar yapılan tespitlerde yaklaşık 15 bin kişi kriterlere uygun bulundu. Bu kriterlerde hanenin gelir durumu, vergi mükellefi olmaması gibi etkenler dikkate alındı. Ölüm aylığı alanlar, malulen emekliler ve doğrudan emekliler destekten faydalanabildi. Bugün itibarı ile Burfaş kanalıyla 5 bin kişiye mesaj gönderilerek Kurban Bayramı Emekli Destek Çeklerinin dağıtımına başlandı. Dağıtımlar cuma gününe kadar devam edilerek kriterlere uygun emeklilerimize dağıtılmaya devam edecek.

'Emekliye Kurban Bayramı Destek Çeki' sonuçları

Editör: Süper Kanal TV