Son zamanlarda, Netflix adına gönderilen ve son derece gerçekçi görünen e-postalar üzerinden dolandırıcılar, kullanıcıların verilerini ele geçiriyor. Bu tür dolandırıcılık vakaları, internet dünyasında teknolojinin ve yapay zekanın ilerlemesiyle birlikte artış gösteriyor.

İnternet üzerinde gerçekten de Netflix'in göndermiş gibi görünen sahte e-postalar ve mesajlar, kullanıcıların dikkatini çekiyor ve tuzağa düşmelerini kolaylaştırıyor. 9to5Mac'in bildirdiğine göre, bu tür dolandırıcılıkların sayısı maalesef artmaya devam ediyor.

iPhone telefonlara gelecek yeni özellik belli oldu! iPhone telefonlara gelecek yeni özellik belli oldu!

Netflix gibi popüler bir film, dizi ve belgesel izleme platformu, her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Özellikle rakiplerinden biri olan Disney Plus gibi platformlar, Netflix'in sunduğu kaliteli içeriklerle yarışamıyor.

pexels-johnmark-smith-2726370-scaled.jpegSahte Netflix e-postaları, kullanıcılara "Değerli müşterimiz, Netflix hesabınızın süresi doldu!" gibi bir bilgilendirme mesajı ile geliyor.

E-postanın devamında ise, "Sadakat programımızın bir parçası olarak şimdi 90 gün boyunca ücretsiz olarak uzatabilirsiniz" gibi bir teklif bulunuyor. Bu mesajın altında ise "Ücretsiz uzat" butonu yer alıyor.

Ancak, bu butona tıklayanlar maalesef tüm kişisel verilerini dolandırıcılara kaptırabiliyorlar. Özellikle kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi, kullanıcıların maddi olarak büyük zararlara uğramasına neden olabiliyor.

Netflix, genel olarak kredi kartı numaraları, banka hesap detayları ve hatta kendi şifrelerini hiçbir zaman e-posta veya mesaj yoluyla istemediğini ve istemeyeceğini belirtiyor. Bu tür durumlarla karşılaşıldığında ise kullanıcılar, söz konusu e-postaların ekran görüntülerini [email protected] adresine iletmeleri konusunda uyardı.

Editör: Süper Kanal TV