Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kronik hastaların maddi yönden desteklenmeleri için çalışma düzenledi. Destek programı kapsamında kronik hastalıkları bulunan kişilerin maddi zorluklarının önüne geçmek ve sosyal yaşamlarındaki zorlukları ortadan kaldırarak yaşam standartlarını yükseltmek amaçlanıyor.

43534.jpg

ZAMLI ÖDEMELER YOLDA

Program kapsamında dar gelirlilerin kronik hastalıkları nedeniyle zorluk çekmemeleri adına her ay düzenli olarak ücret ödemesi yapılıyor. Bu ödeme, bakanlık tarafından 5 bin 100 TL olurken, yeni yıl ve ara zamlarla birlikte zamlar oranında artırılıyor. 2024 yılında da artması beklenen ödemenin oranının memur maaşlarının belli olmasıyla birlikte yüzde 50’lik artış göstermesi planlanıyor.

para-dff.jpg

KİMLERE VERİLİYOR?

Promosyonlara 'Şubat' ayarı! En yüksek promosyon miktarı ne kadar? Promosyonlara 'Şubat' ayarı! En yüksek promosyon miktarı ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ödediği destek ödemesi, tüberküloz, SSPE gibi kronik hastalıkları bulunanlara, başvurularının değerlendirilmesi üzerine ödeniyor. Belgesi olana aylık olarak verilen 5 bin 100 TL’nin yeni zamlarla yükselmesi bekleniyor.

p66.jpg

DESTEK ÖDEMESİNE NASIL BAŞVURULUR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuru yapılarak ödeme talebinde bulunulabiliyor. Bu aşamada belgesiyle başvuranların sağlık durumlarının detayları bakanlık tarafından incelemeye alınıyor. Maddi desteğe ihtiyacı bulunan dar gelirli vatandaşa iyi bir kaynak sağlanmış oluyor.