Müslüman liderler Gazze’de yaşanan soykırım karşısında elleri kolları bağlı dururken vatandaşın gerçekleştirdiği boykot meyvelerini vermeye devam ediyor. 

Siyonist İsrail’e maddi açıdan destek verdiği kamuoyunca bilinen firmalara uygulanan boykot sonrası ABD’nin en byük fast food zincilerinden olan KFC ve Pizza Hut'ın Orta Doğu'daki satışları sert düştü. 

BOYKOT LİSTESİNDEKİ FİRMALAR ZOR DURUMDA

ABD merkezli restoran işletmeciliği şirketi Yum! Brands, 2023'ün dördüncü çeyreğine ait gelir raporunu açıkladı. Kentucky Fried Chicken'ın (KFC) satışları, boykot döneminde Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika'da yüzde 5 azaldı. Pizza Hut'ın da Orta Doğu ve Afrika'daki satışları yüzde 3 düştü. 

Şirket CEO'su David Gibbs, telekonferansta yaptığı açıklamada, Orta Doğu'daki çatışmaların bu dönemdeki satışları etkilediğini belirtti. Yum! Brands'in geliri söz konusu dönemde 2,1 milyar dolar olan piyasa beklentisinin altında kaldı.

Kredi kartına taksit kaldırıldı iddialarına dair açıklama geldi Kredi kartına taksit kaldırıldı iddialarına dair açıklama geldi

Starbucks ve McDonald's’ın üst düzey yöneticileri de geçtiğimiz hafta  Filsitin’de yaşananlar yüzünden şirketlerinin zor durumda olduğunu açıklamışlardı