Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu, İsrail'e birçok darbe indirdi. Dünyadaki güçlü ülke ve ordu imajı yerle bir olan işgal rejimi, çok övündüğü ekonomisi çıkmaza girdi. Bunun en büyük sebebi ise vicdanlı Müslümanlar tarafından başlatılan boykot kampanyası...

İSRAİLLİ ŞİRKETLER BATIYOR

Londra merkezli Financial Times gazetesi, İsrailli şirketlerin küresel çapta zarar etmeye başladığını duyurdu. Netanyahu'nun Gazze'deki bebek katliamı dünya çapında tepki çekti. Birçok ülkede İsrail ürünlerine karşı boykotlar başladı. Gelişmeleri gündemine alan İngiliz gazetesi Financial Times, İsrailli şirketlerin gerilediğini duyurdu.

Netanyahu'nun darbe endişesi Netanyahu'nun darbe endişesi

İngiliz hükümetin İsrailli şirketlere verdiği destek de kaleme alındı. Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi;

"Netanyahu ve Smotrich'in geçen hafta açıkladığı önlemler, iş çevrelerinin eleştirilerine maruz kalan önceki pakete göre daha cömert. Yeni hükümlere göre hükümet, diğer adımların yanı sıra aylık gelirleri savaş nedeniyle yüzde 25'ten fazla düşen şirketleri, sabit maliyetlerinin yüzde 22'sine ve maaş faturalarının yüzde 75'ine kadar karşılayarak destekleyecek."

Haberde, "Uzmanlar, İsrail'in ekonomik beklentilerinin kararmaya devam etmesi durumunda bunun yeterli olmayabileceğinden endişe ediyor." ifadelerine yer verildi.