Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilen organizasyona AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank, Ayhan Salman, Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç ve Mustafa Yavuz, AK Parti Erzurum Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Selami Altınok, AK PARTİ MKYK Üyesi ve Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, BEDFE Genel Başkanı Bünyamin Savaş Albayrak ve önceki dönem BEDFE Genel Başkanı Ömer Ömeroğulları, İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu ve vatandaşlar katıldı.

BURSA VE ERZURUM KARDEŞLİĞİ

BEDFE Genel Başkanı Bünyamin Savaş Albayrak Bursa’da yaşayan vatandaşların tamamına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Bursa’da çalınmadık kapı bırakmayacaklarını ifade eden Savaş Albayrak, “Bursa’da yaşayan her Erzurumlu’nun derdiyle dertlenecek ve hemşehrilerimizin zor günlerinde onların yanında olacağız. Erzurum kültürünü ve dadaşlık ruhunu Bursa’da yaşayan genç kuşaklara benimsetmek önemli. Bunun için süreç içerisinde kültürel etkinlikler, özel gün ve geceler organize ederek birlik ve beraberlik ruhunu artırmayı hedefliyoruz. Öncelikli hedefimiz Bursalılık vurgumuzdur. Bursa’yı Erzurum’dan ayırmadan birlikte görmekteyiz. Bu kardeşliği sürdürerek, Bursa ve Erzurum’un ortak değerlerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILACAK’

Düzenlenen organizasyonun bir sivil toplum kuruluşu toplantısı ve yemeği olmanın yanında aynı zamanda Türkiye’nin önünü açan ve ihtiyaç duyduğunda her zaman arkasında durmuş iki şehrin birlikteliği olduğunun altını çizen AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, “Erzurum, Bursa, Uludağ, Palandöken birlikteliği bu. Bu iki şehir bir araya geldi mi dünyayı düşmanlarına dar eder, dostlarına ise cennet eder. Bizim tarihimiz de bunun örnekleriyle doludur. Allah’ın izniyle bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz ve Türkiye’nin önü açılacak. Türkiye’nin önü açıldıkça da bölgesinde ve bütün İslam aleminden, Türkiye’den beklenen hizmetleri sunma imkanı çok daha fazla artacaktır” dedi.

“ÜLKEMİZİ TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUYLA BULUŞTURACAĞIZ”

AK Parti Bursa'da ilçe ilçe Belediye Meclis Üyesi adaylarını belli oldu AK Parti Bursa'da ilçe ilçe Belediye Meclis Üyesi adaylarını belli oldu

Erzurum ve Bursa söz konusu olduğunda hangi konu için bir araya gelinirse gelsin vatan, millet ve ülkenin geleceğinin masadaki konuların birinci sırasına oturacağını aktaran Efkan Ala, “Geçtiğimiz dönemde hem cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekilliği seçimleri yapıldı. Biz Cumhur İttifakı olarak bir araya geldiğimizde partilerimizin görüşmelerimizden ne elde ederiz diye asla bakmıyoruz. Türkiye buradan ne kazanır? Milletimiz buradan ne kazanır diye bakıyoruz. Böyle yürüyor görüşmelerimiz. Dikkat ediniz, seçimden sonra başka partiler de var. Başka ittifaklar da seçimlere girdiler. Ama ondan sonra dağıldılar. Ve kendi içlerindeki sorunları çözmeye odaklandılar. Ama biz Türkiye’nin etrafındaki Irak ve Suriye’yi, Filistin’i, Azerbaycan’ı, Karabağ’ı ve Balkanlar’ı dikkate alarak Karabağ’daki zaferin gönüllerimize nasıl huzur verdiğini hatırlayarak yolumuza devam etmenin bu milletin bizlere yüklediği bir borç olduğunu bilerek ve bu şuurdan yolumuza devam ederek görüşmelerimizi yapıyoruz. Ufak tefek meselelere takılıp kalamayız. Kendi meselelerini çözemeyenlerin Türkiye’nin herhangi bir meselesine çözüm üretemeyeceğini biliyoruz. Bu şuurda yolumuza devam ediyoruz. Önümüzde bir yerel yönetim seçimi var. Türkiye yüzyılı anlayışıyla, Türkiye’nin yerelde de merkezde de dünyada daha güçlü ses olacak şekilde yoluna devam edebilmesinin bir fırsatı olarak görüyoruz. Hemşehrilerimizin destekleriyle ülkemizi Türkiye Yüzyılı vizyonuyla buluşturacağız. Türkiye ilerlesin ki Gazze’deki, Azerbaycan’daki

kardeşlerimize daha fazla yardım edebilelim. İlerlesin ki gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin sesi daha gür çıksın. Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına girsin ki gönül coğrafyamızdaki ne olursa ona hakkıyla müdahale edelim” dedi.

“BURSA’YA GÜÇ KATIYOR”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Erzurum insanının Bursa’ya değer kattığını belirterek, “Osmanlı’nın sembolü çınar ağacıdır. Bursa’da o çınar ağacının dalları gibi rengarenk bir şehir. Ülkemizin her türlü zenginliği Bursa’da bulunabilir. Ancak biliyoruz ki Erzurumlu hemşehrilerimiz, tercih noktasında en çok Bursa’yı seçmişlerdir. Gerçekten Erzurum insanı, Bursa’nın hem ekonomisine hem de kültür sanat hayatına güç ve katkı sağlamıştır. Daha güzel bir Bursa ve daha güzel bir Türkiye için beraber çalışacağız” diye konuştu.

AK Parti Erzurum Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Selami Altınok ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, organizasyonda emeği geçenleri tebrik etti.