Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal destek programları kapsamında engelli ve yaşlılar gibi ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ederken, öğrencilere yönelik yeni bir destek ödemesi sağlayacağını açıkladı.

Bakanlık düşük gelirli vatandaşlar ve sosyal bakım ihtiyacı olan vatandaşlar için harekete geçti.
Yaşlılar ve engellilere düzenli maaş ödemeleri yapan bakanlık, şimdi de öğrencilere ekonomik destek sunacağını duyurdu. Bu yeni destek, şehir dışında eğitim gören öğrencilere toplamda 5 bin TL olarak sağlanacak.

6.jpg

ULAŞIM DESTEĞİ DETAYLARI VE ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde ailelerinin yanına gitmek isteyen öğrencilere ulaşım desteği verecek.

Bu destek kapsamında, yılda iki kez gidiş ve iki kez dönüş olmak üzere öğrencilerin hesaplarına para yatırılacak. Böylece öğrencilerin memleketlerine dönüş masrafları karşılanmış olacak. Devlet tarafından sağlanan bu ulaşım desteği 5 bin TL olarak belirlenirken, tek yön bilet için üst limit 1.250 TL olarak açıklandı.

display-turkey-gettyimages-1016176670-0-001.jpgBu ulaşım desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin bazı şartları sağlaması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıkladığı şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  • 18 yaşından büyük olmak,

  • Başka bir şehirde eğitim görüyor olmak.

  • Şartları karşılayan öğrenciler, e-Devlet sistemi üzerinden başvurularını yaparak bu ulaşım desteğinden yararlanabilecekler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardımlar kapsamında öğrencilere önemli bir destek sunuyor. Şehir dışında eğitim gören öğrencilere yönelik bu ulaşım desteği, öğrencilerin bayram öncesi ailelerine kavuşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İklim ve Çevre Bilim Merkezi’nin yeni misafirleri Hataylı öğrenciler oldu İklim ve Çevre Bilim Merkezi’nin yeni misafirleri Hataylı öğrenciler oldu

Bakanlık, sunduğu bu ekonomik destekle, dar gelirli vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Bu destek, öğrenciler için önemli bir katkı sağlayarak, eğitim hayatlarını ve aileleriyle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi