İnegöl’de Salı günü yaşanan yangının yaralarını sarmak adına çalışmalar sürüyor. Tarihinin en büyük yangınlarından birini yaşayan İnegöl’de başta devlet kurumları olmak üzere herkes sürecin normale dönmesi adına bir dizi çalışma yürütürken, Belediye Başkanı Alper Taban koordinasyonunda bu sabah Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez İnegöl’e geldi. Bakan Yardımcısı Dönmez, alanda inceleme yapıp yangında iş yerleri küle dönen sanayicilerle görüştü.

BAKAN YARDIMCISI TÜM SORULARI YANITLADI

MHP ilçe başkanı bayram açık açık söyledi bizimde söz hakkımız olsun MHP ilçe başkanı bayram açık açık söyledi bizimde söz hakkımız olsun

Sabah 08.30’da yangın bölgesine gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, burada Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, kurum temsilcileri ve sanayicilerle bir araya geldi. Yangınla ilgili verilen bilgilerin ardından sanayiciler, Bakan Yardımcısı Dönmez’e taleplerini iletti. Karşılıklı istişareler neticesinde firmaların yeniden ayağa kaldırılması adına izlenecek yol haritası belirlenerek firma yetkililerine nasıl bir yol izlemeleri gerektiği aktarıldı. Sanayicilerin soruları üzerine Bakan Yardımcısı Dönmez ilgili kurumların en üst kademede yetkililerini arayarak bilgiler aldı, sanayicileri birebir bu yetkililerle görüştürdü.

DEVLET VATANDAŞININ YANINDA

Yangın sonrası başta alevlerle mücadele, sonrasında ise firmaların yeniden ayağa kaldırılması noktasında gösterilen çaba için firma temsilcileri teşekkürlerini iletti. Yangının çevredeki diğer adalara sıçramadan gösterilen yoğun çaba ile helikopterler, yangın söndürme uçakları ve 200 dolayında itfaiye aracıyla söndürülmesinin de büyük bir başarı olduğu kaydedildi.