MHP lideri Devlet Bahçeli önümüzdeki yerel seçimler için İYİ parti ve Meral Akşener'e İttifak çağrısında bulunmuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bu ittifak çağrısına ilişkin ilk yorum geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Aslolan, her partinin bağımsız seçimlere girmesidir. Ancak Türkiye'nin koşulları dikkate alındığında yeri geldiğinde ittifaklar yapılabiliyor. Koşullar değişince, siyaset tabii ki o değişen koşullara ayak uydurmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti, yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını açıkladı İYİ Parti, yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını açıkladı

"ASLOLAN HER PARTİNİN BAĞIMSIZ OLARAK SEÇİMLERE GİRMESİDİR"

Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimler öncesinde İYİ Parti'ye yönelik ittifak çağrısına da dikkat çekici bir yorumda bulundu. Kılıçdaroğlu, T24'e yaptığı açıklamada "İttifak seçim süreçlerinde oluyor, şu anda da bir seçim süreci yok zaten. Dolayısıyla da bir ittifak da söz konusu değil. Zaman zaman partiler kendi görüşlerini aktarıyorlar. Aslolan, her partinin bağımsız seçimlere girmesidir. Ancak Türkiye'nin koşulları dikkate alındığında yeri geldiğinde ittifaklar yapılabiliyor. Bu yerel seçimlerde de yapılabiliyor, cumhurbaşkanlığı seçiminde de. Koşullar değişince, siyaset tabii ki o değişen koşullara ayak uydurmak zorundadır" ifadelerini kullandı.