2024 yılında tek sefer yapılacak asgari ücret zammı için yapılan iki görüşmede bir rakamda uzlaşılamamıştı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu bu hafta çalışan kesimin zam oranını açıklayacak.

Cuma günü açıklanması beklenen asgari ücrette zam oranı da belli oldu. AK Parti kanadından asgari ücret zam oranını doğrulayan açıklamalar geldi.

GÜNÜ DE BELLİ ZAM ORANI DA

AK Parti'den en son yapılan açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'ndan geldi. Asgari ücretin cuma gününe kadar belli olacağını söyleyen Akbaşoğlu asgari ücret zam oranın da yüzde 50'ye yakın olacağını söyledi.

"BİZ HEM İŞVERENİ HEM ÇALIŞANI GÖZETMEK DURUMUNDAYIZ"

Evindeki doğalgaz sayacına bu işlemi yaptırmayanlar 10 bin lira ceza ödeyecek! Evindeki doğalgaz sayacına bu işlemi yaptırmayanlar 10 bin lira ceza ödeyecek!

Akbaşoğlu yapılacak asgari ücret zammının çalışan kesimi enflasyona ezdirmeyecek bir oran olacağını vurguladı.

Kanal 7'de yayına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, asgari ücretin iki kez yerine bir kez belirleneceğini hatırlattı.

Akbaşoğlu, işçi ve İşveren sendikalarının asgari ücreti belirlediğini kendilerinin ise hakem gibi görev yaptığını söyledi. Hükümetin hem işveren hem de çalışan kesimi düşünmek zorunda olduğunu söyleyen Akbaşoğlu "Biz işverenlerimizi de desteklemek durumundayız. Şu an 500 TL prim desteği veriyoruz." diye konuştu.