Asgari ücretin 17 bin lira olarak açıklanmasının ardından, vatandaşların ‘zam’ korkusu gündeme gelmişti. Asgari ücretin açıklanmasının hemen ardından ise İnegöl’de bazı marketlerde fiyat etiketleri değişmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret görüşmelerinin hemen ardından 2024 yılı için asgari ücreti 17 bin lira olarak açıklamıştı.

Açıklanan asgari ücretin hemen ardından ise İnegöl’de birçok sosyal medya kullanıcısı, kendilerine ait hesaplar üzerinden paylaşımlarda bulunarak asgari ücretin hemen ardından birçok kalemde zam gelebileceğinden dolayı tedirgin olduklarını ifade etmişti.

Vatandaşların tedirgin olduğu konular ise kısa bir süre sonra gerçeğe dönüştü. İnegöl’de bazı marketlerde sabah ve akşam saatlerinde günün yoğun olmayan bölümünde fiyat etiketleri market personeli tarafından değiştirilmeye başladı.

BAZI KULLANICILAR ESKİ ETİKETLERİ YAYINLADI
Öte yandan bazı sosyal medya kullanıcıları ise eski etiketleri yayınlayarak gelen zamlara tepki göstermeye başladı. Gelen zamları belgeleyen vatandaşlar, bu konuların önüne geçilmesi için ilgili makamların daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi

zam etijet asgarietiket değiştizam etiket