Fenerbahçe'den henüz 17 yaşında Real Madrid'e transfer olarak çok konuşulan Arda Güler, iki ayrı sakatlığı da atlattı. Arda Güler'in sahalara döneceği tarih bu kez netlik kazandı. Real Madrid ile ilk maçına çıkmaya hazırlan Arda Güler'in Ancelotti ile yaptığı görüşmenin ardından ailesini aradığı ve gözyaşlarını tutamadığı öne sürüldü.

 Arda Güler, diz sakatlığını atlatmasının ardından Real Madrid ile çıktığı antrenmanlarında dikkat çekmişti. Üst üst yaşadığı sakatlıkları atlatan Arda Güler ilk maçına çıkmak için gün sayıyor. 

Real Madrid, 21 Ekim'de deplasmanda Sevilla ile karşı karşıya gelecek.

Sakatlığı büyük oranda iyileşen Arda Güler'in durumunda herhangi bir risk görülmemesi halinde Sevilla ile oynanacak maçta oynaması bekleniyor.

AS'tan Sergio Lopez de Vicente'nin haberine göre Real Madrid'in Sevilla ile oynayacağı karşılaşmada Arda Güler'in ilk kez eflatun-beyazlı formayı giymesi bekleniyor. Habere göre en ufak bir sakatlık ihtimalinde bile Arda Güler'in foynatılmayacağı bilgisine yer verilirken Braga ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçında ise genç yıldıza süre verilmesinin beklendiği kaydedildi.

Vanspor  Beyoğlu Yeni Çarşı maçını canlı izle Vanspor Beyoğlu Yeni Çarşı maçını canlı izle

Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central, Arda Güler'in Ancelotti ile yaptığı konuşmanın ardından ailesine "Sanırım zamanı geldi. Bernabeu'da ilk maçıma çıkacağım, bu benim en büyük hayalim." dediğini ve gözyaşlarını tutamadığını öne sürdü.