Dolar rekorunu yeniledi! Dolar rekorunu yeniledi!

Dolar kurundaki artış pandemi ve çip krizi Türkiye’de araba fiyatlarını 4 katı kadar artmasına neden oldu. Fiyatlardaki hızlı yükseliş son aylarda durgunlaşma eğilimine girdi.

2024’TE ARABA FİYATLARI DÜŞECEK

Bu fiyat karmaşası araba almak isteyen vatandaşların kafasını karıştırırken İskender Han isimli ekonomistten sevindirici bir analiz geldi.

Araba fiyatlarının 2024’te düşeceğini ifade eden İskender Han şunları yazdı:

Araç almayı düşünenler için önemli bilgiler! Piyasada araç satışları durdu ve galeri/bayi stokları arttı. Birçok marka yeni modellerini tanıtırken, 2024'ün ilk çeyreğinde Türkiye'ye giriş yapacak araçlar da var. Bu durum, satılamayan araç stoklarının birikmeye devam ettiği anlamına geliyor. 2024 ilk çeyreğiyle birlikte araçları daha uygun fiyatlarla bulabileceksiniz.

NE KAMPANYALAR GELECEK BEKLEYİN GÖRÜN

Araba fiyatlarının önümüzdeki süreçte düşmeyeceğini iddia edenlere de peşinen cevap veren İskender Han piyasada satışta olan 2023 model Mercedes c200’den bir örnek verdi.

Araç fiyatları düşmeyecek diyenler piyasadan haberiniz yok sanırım.

Örneğin, üç ay önce Mercedes C200 2023 model aracın online satış fiyatı 2.900 küsürdü ve bulmak zordu. Sahibinden'de ise fiyat 3.2 milyon ve üzeriydi. Ancak bugün sarı sitede 2.6 milyona düşmüş durumda. Mercedes'in online satışında 100'den fazla araç satılık, ancak alıcı bulmakta zorlanıyorlar.

Sizlere diyorum ki bu fiyatlar daha fazla düşecek, hatta arac almanız için ne kampanyalar yapacaklar bekleyin ve görün.