İYİ Parti'de art arda yaşanan istifaların ve çeşitli iddiaların ardından Meral Akşener partisine operasyon çekildiğini açıklamış ve "bu bir savaş ilanı ise ben varım" ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaların ardından İYİ Partiden ayrılan bir çok isimin AKP'ye geçmesi akıllarda soru işareti bırakırken; Bu geçişlerden biri de Samsun da yaşandı.

AKP Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen programda Alper Aydemir ve beraberindeki Turgay Özel, Hanefi Özmen, İbrahim Berkan Yetkin, Yusuf Aydemir, İshak Kolcu, Burcu Özel, Melek Kablan, Görkem Kablan, İsmail Ceran, Murat Fırat Ceran ve Erkan Ayyıldız'a AKP rozetlerini taktı.

İzmir'de deprem oldu İzmir'de deprem oldu

İl Başkanı Köse, yaptığı açıklamada, "Samsun, AKP'nin güçlü bir kale konumunda. Alper kardeşimiz ve yanındaki arkadaşlarımızın AKP ailesine katılımı bizleri son derece mutlu etti. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, kararlı adımlarla hedeflerine ilerliyor. Milletimizin büyük desteği ve teveccühü, Cumhurbaşkanımıza ve AKP'ye." şeklinde konuştu.