Ek MTV için kritik gün: Ödenen paralar geri alınabilecek mi? Ek MTV için kritik gün: Ödenen paralar geri alınabilecek mi?

Akaryakıtta motorin fiyatlarına gelen son 1 lira 80 kuruşluk zam sonrası benzin fiyatları için de zam kapıda bekliyor. Akaryakıt fiyatları, günlük dolar kuru takip edilerek hesaplanan ton fiyatı üzerinden akaryakıt pompa fiyatları hesaplanıyor. Böylece akarayakıta zam veya indirim yapılıp yapılmayacağı belirleniyor.

MOTORİN ZAMMI SONRA BENZİN FİYATI İÇİN ZAM KAPIDA

Akaryakıt fiyatlarında mevcut göstergeler artışın önümüzdeki salı günü devreye gireceğine işaret ediyor. Motorin zammı sonrası benzin fiyatları böylece bir kez daha zamlanmış olacak. 

BENZİN FİYATINA GELEBİLECEK ZAM MİKTARI

Benzin fiyatı 25 Temmuz’da 36 lira 1 kuruşa çıkmıştı. Brent petrol artışı ve Türkiye’deki referans aralığındaki artışla birlikte benzinin litre fiyatı için 1,30 ila 1,55 TL arasında zam olasılığı güçlü olarak duruyor

Salı gecesi benzin fiyatları için zam devreye alındığında 37,43 TL’ye bir litre benzin alınabilecek. 55 litrelik depoya sahip bir otomobilin deposu 2 bin 58 TL’ye dolabilecek. Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 8 litre olan bir araç bu mesafede 300 TL harcayacak.