AK Parti'nin Ankara'nın ilçe belediye başkan adayları netleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı yarınki programla birlikte AK Parti'nin Ankara ilçe belediye başkan adayları açıklanacak. Mynet'in edindiği bilgilere göre; ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenecek tören öncesi ise kulis bilgileri sızdı. Buna göre AK Parti, Ankara'nı 20 ilçesinde aday çıkartacak 5 ilçede ise MHP'nin adayını destekleyecek.

KAZANDIĞI İKİ BELEDİYEYİ MHP'YE BIRAKIYOR

AK Parti'nin 2019 yılındaki seçimlerde kazandığı iki ilçede aday çıkarmaması ise dikkat çekti. Kulislere yansıyan son bilgilere göre, AK Parti 2019 seçimlerinde yüzde 60,50 oy alarak belediye başkanı seçilen Duhan Kalkan'ı Kalecik'te yeniden aday göstermeyecek. AK Parti'nin bu ilçede MHP adayını destekleyeceği belirtilirken, Kalkan'ın Çankaya'dan aday gösterileceği iddia ediliyor. AK Parti'nin CHP'nin kalesi olarak bilinen Çankaya'da genç adayla avantaj elde etmek istediği öğrenildi.

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu istifa etti Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu istifa etti

CHP'NİN KALESİNDEN ADAY GÖSTERİLECEK

Ankara'nın en kalabalık ilçesi Çankaya'ya ise, Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan'ın aday yapılabileceği ifade edildi. AK Parti, CHP'nin kalesi olarak bilinen Çankaya'da genç adayla avantaj elde etmek istiyor.

BELEDİYE BAŞKANI DEMİRBAŞ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

AK Parti'nin MHP'ye bırakacağı bir başka ilçe ise yine 2019 yılında yüzde 52,07 oy alarak kazandığı Ayaş olacak. Belediye başkanı seçilen 72 yaşındaki Burhan Demirbaş, karaciğer rahatsızlığı ve böbrek yetmezliği nedeniyle 14 Ağustos'ta hayatını kaybetmişti. Ayaş'ın yerine AK Partili Mustafa Sezer seçilmişti.

AK Parti'nin MHP'yi destekleyeceği diğer üç ilçe ise şöyle;

POLATLI

MHP'li Mürsel Yıldızkaya, yüzde 56,32'lik oyla belediye başkanı seçilmişti.

GÖLBAŞI

MHP'li Ramazan Şimşek, yüzde 54,18'lik oyla belediye başkanı seçilmişti.

ETİMESGUT

MHP'li Enver Demirel, yüzde 49,57'lik oyla belediye başkanı seçilmişti.