Ak parti ilk kez bu kadar geç ilçe belediye başkanlarını belirledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tekrar aday gösterildi. Merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları ise Cuma günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla resmiyete kavuşacak. Şuana kadar aranan tek belediye Başkan adayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar oldu. Dündarı bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan arayarak göreve kendisiyle devam edeceği söylendi.

ADAYLAR AÇIKLANDI ORTALIK KARIŞTI

Başta İnegöl olmak üzere bir çok ilçede adayların değişeceği gelen kulisler arasındaydı. Ancak bir kaç ilçe dışında değişiklik yok gibi. Dün gece Bursa'da hareketli anlar yaşandı. Gemlikte aday gösterilen Belediye Başkan adayına tepki gösteren ilçe başkanı ve yönetimi görevlerinden istifa ettiğini açıkladılar. Haberlerin basına yansımasın ardından ak parti biranda karıştı. Apar topar 17 ilçe başkanı Bursa'ya çağrıldı. Burada bir toplantını gerçekleştirildiği öğrenildi. Toplantıda aday gösterilen adaylar tekrar elden geçirildi. Bazı ilçe adaylarının değişime gittiği gelen kulisler arasında. Bunların başında Gemlik geliyor. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yarın Erdoğan tarafından açıklanacak isimlerle birlikte herkes görecek. Konuyla ilgili Ak Parti il başkanlığından resmi bir açıklamada gelmedi bu konuyla ilgili. 

AK Parti Bursa'da ilçe ilçe Belediye Meclis Üyesi adaylarını belli oldu AK Parti Bursa'da ilçe ilçe Belediye Meclis Üyesi adaylarını belli oldu

İŞTE SON LİSTE

Ak partiden aday gösterilen 17 ilçe belediye başkan adayı şu şekildi.