Yerel seçimler için Partiler adaylarını belirlemeye devam ederken Geçtiğimiz günlerde AK Partinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklanmıştı. Mevcut Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş oldu. Cumhur ittifakıyla seçimlere girecek olan Ak parti Bursa'da 2 ilçeyi MHP'ye bıraktı. Bunlardan biri Yenişehir olurken diğeri ise MustafaKemalpaşa ilçesi oldu. Mustafakemalpaşa ilçesinin MHP bırakılması ise süpriz oldu. 

Bursa'da birçok ilçe ve mahallede elektrik kesintisi olacak! Bursa'da birçok ilçe ve mahallede elektrik kesintisi olacak!

15 İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEĞİŞECEK Mİ?

Diğer 15 ilçe Belediye Başkan adaylarının kimler olacağı merakla bekleniyor. Gelen bilgilere göre adayların bugün açıklanması bekleniyordu. Ancak son bilgilere göre adayların belirlenmesinin Pazartesi veya Salı gününe bırakıldığı yönünde. Kulis bilgilere göre adayların bu kadar geç kalmasının sebebinin bazı mevcut başkanların değiştirme konusunda sorun yaşandığı yönünde. Ak parti ve MHP karşılarına çıkan güçlü rakiplerine karşı güçlü rakip belirlemek için son değerlendirmelerini yapıyor. Yıpranmış, çalışmayan ve vatandaş tarafından kabul görmeyen adayların yerine sevilen ve sözü geçen adayların gösterilmesi bekleniyor. Geriye kalan 15 ilçe Belediye Başkan adaylarının mevcut başkan adaylarından yana fazla olmayacağı gelen kulis bilgiler arasında. Yapılan listeler birdaha değişiyor ve son halini getirmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, İl Başkanı Gürkan yoğun mesai harcıyor. Yarın 15 ilçenin Belediye Başkan adayı netlik kazanacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'na sunulacağı öğrenildi