Prof. Dr. Ahmet Ercan 7 ve üzeri bir deprem beklediği bölgesi için gerildi, durdu, şu an beklemede ifadelerini kullandı.

Doğu Anadolu Fayı'na ilişkin bir uyarı da Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan geldi. Uzmanlar Doğu Anadolu fayının tehlike arz ettiğini 7 ve üzerinde bir büyüklükte deprem üretme potansiyeline sahip olduğunu dile getiriyorlar.

Ahmet Ercan Anadolu için yaptığı uyarılara bir yenisini daha ekleyerek fayın tehlike arz ettiğini vurguladı. Prof. Ercan söz konusu fayın 7 ve üzerinde bir deprem üretmek için beklemede olduğunu vurguladı.

50 binin üzerinde canımızı kaybettiğimiz Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölge için uzmanlar tehlikenin henüz atlatılmadığını belirterek yeni bir deprem için uyarıda bulunmaya devam ediyor. Ahmet Ercan son uyarısında büyük depremler önce depremciklerin kudurduğunu ardından bir dinginlik başladığını ve arkasından büyük depremin geldiğini hatırlattı. Ercan büyük depremin vurmak için şu an beklemede olduğunu söyledi.

Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Prof. Naci Görür de süre doldu diyerek Doğu Anadolu fayının 7 ve üzerinde bir üretebileceği uyarısının üzerine basmıştı.