Yüzbinlerce mahkum ve aileleri genel af konusunu gündeme tutuyor. Af çıkması yönünde beklentiler günden güne artıyor. Pek, af yasası ne zaman çıkar? Af çıkarsa ne zaman çıkar? Genel af mı yoksa af mı çıkacak? Genel af konusunda kulislerde konuşulanlar…. 
Mâhkum ve aileleri genel af çıkması yönünde ısrarlı fakat AK Parti hükümetinin af yasası konusunda bir çalışması olmadığı iktidar kanadından zaman zaman gelen açıklamalarla anlaşılıyor. 

İzmir'de deprem! İzmir'de deprem!

GENEL AF YASASI SON DAKİKA! AF ÇIKACAK MI?

Her ne kadar genel af yasası çıkıp çıkmayacağı belli değil ancak iktidarın diğer uygulamalarına bakıldığında af konusunda da olumsuz düşünce bir anda değişebilir. 

AF İÇİN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Yakın geçmişte AK Parti’de siyaset yapan, Gelecek Partili ve TBMM’de Saadet Partisi Grubu Başkanı Selçuk Özdağ’dan af yasası konusunda dikkat çeken bir açıklama geldi. 

AF KONUSUNDA DUYDUĞUNU ANLATTI

Ruhat Mengi’nin röportaj yaptığı Selçuk Özdağ, af konusunda görüp ve duyduklarını anlattı. 

AF DÜŞÜNÜLÜYOR MU? GENEL AF SON DURUMU

Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ “öyle görüyorum, öyle duyuyorum” diyerek iktidarın af düşünmediğini ama 5-10 yıl arası cezalara indirim getirmeye uğraştığını söyledi.

Selçuk Özdağ Türk Ceza Kanunu'nun çok ciddi eksikleri olduğuna da dikkat çekti. Özdağ, “5 yıla kadar ceza aldığınız zaman erteleniyor biliyorsunuz. 5 yıla kadar bir ceza ertelemeye tabi tutuluyor, içerde kalmıyorsunuz, bir daha suç işlerseniz o cezayla birlikte ikisini de yatıyorsunuz.” dedi.