Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle Türk lirasının değer kaybetmesinden sonra merakla beklenen 1000 TL’lik ve 500 TL’lik banknotların basımıyla alakalı Merkez Bankası Başkanı Dr. Fatih Karahan'dan açıklama geldi. Milyonlarca insanın merak ettiği 1000 TL ve 500 TL'lik banknotlar geliyor mu? 

Sosyal medya platformlarında ve resmi olmayan birçok kanaldan yeni banknotlarla ile alakalı görseller paylaşıldı. Gündemde geniş yer bulan bu görseller ve iddialara yanıt geldi.

Ambalaj sektörünün yeni dönem hedefi belli oldu Ambalaj sektörünün yeni dönem hedefi belli oldu

Merkez Bankası konuyla alakalı daha önce yaptığı açıklamalarda çalışma olmadığını belirtirken geçtiğimiz gün gerçekleştirilen enflasyon toplantısında Merkez Bankası,tarafından yeni banknotlarla ilgili dikkat çeken açıklama geldi.

YENİ BANKNOT İDDİALARIAN NOKTAYI KOYDU

Merkez Bankası Başkanı Dr. Fatih Karahan, 1000 TL ve 500 TL'lik banknotların basımıyla alakalı dikkat çeken açıklamayı yaptı.

"Paranın kendisi ortada yokken buna uyumlu banknot makinesi nasıl oluyor bilmiyorum ama Genel olarak bu soru önemli bir soru. Yeni, daha büyük banknotlara ihtiyacımızın olup olmadığı birçok faktöre bağlı. Finansal analizlere, teknik olarak yapılan değerlendirmelere biz buna karar veriyoruz. Bu kapsamda tedavüldeki bütün kompozisyonlu değişimleri dikkate alıyoruz. Bunu dikkatle takip ediyoruz. Yaptığımız analizler sonucunda ihtiyaç görülürse gerekli adımları atacağız"

 

Editör: Süper Kanal TV