Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar AKP iktidarının sadece çalışmayan emeklilere verileceğini açıkladığı 5 bin TL’lik emekli ikramiyesiyle ilgili önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

Emekli ikramiyesinden faydalanmak için son günlerde çiftçilerin ziraat odalarına gelip kayıt sildirdiğini belirten Şemsi Bayraktar"1 Ekim 2023'ten önce çiftçilerimiz kaydını sildirmiş olsaydı bu ikramiyeden faydalanabilecekti fakat şu an kaydını silerek üretimden vazgeçmek sorunu çözmüyor" diye konuştu.

İslam Memiş'ten Aralık ayı ve 2024 yılı için 'altın' uyarısı İslam Memiş'ten Aralık ayı ve 2024 yılı için 'altın' uyarısı

ZİRAAT ODALARININ TELEFONLARI SUSMUYOR

Bu konuda basında ve sosyal medyada bir çok bilgi kirliliği olduğunu ifade eden Bayraktar, "İnfial yaratan bu durum ve aşırı bilgi kirliliği yüzünden üretim yapan çiftçilerimiz ziraat odası kayıtlarını sildirmek istiyor. Ziraat odalarımızın ve Birliğimizin telefonları susmuyor. Üreticilerimiz ya 'Biz üretimi bıraktık kaydımızı silin' diyor ya da 'Biz artık üretmek istemiyoruz kaydımızı silin' diye talepte bulunuyorlar. Çiftçilerimiz yaşanan bu mağduriyetin önümüzdeki süreçte verilecek destekler veya ikramiyelere de engel teşkil edeceği endişesini yaşıyor." İfadelerini kullandı.