Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş Türkiye’nin ekonomisini değerlendirdiği bir röportajında altın alımı yapmak isteyen vatandaşlara dikkat çeken uyarılar yaptı.

Türkiye’nin seçim atmosferine girmeye hazırlandığını ifade eden ekonomist Selçuk Geçer yaşanan bu süreç içerisinde altın ve doların son bir kez daha alım fırsatı vereceğini ileri sürdü.

ALTIN VE DOLAR SON BİR KEZ ALIM FIRSATI VERECEK

Dolar ve altın fiyatında Millet İttifakı tarafından açıklanacak Cumhurbaşkanı adayına ilişkin dalgalanmalar yaşanacağını öne süren Memiş "Kaygan bir zeminde olduğumuzu belirtmekte yarar var. Küçük yatırımcı için özellikle söylüyorum. Bir dalgalanma yaşanabilir. Bu dalgalanmada düşüş yaşanabilir. Bunun sebebi ise Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili piyasaların henüz fiyatlama yapmamasıdır” ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati: Fiyat istikrarını yavaş yavaş sağlayacağız, bilerek ani yapmıyoruz Bakan Nebati: Fiyat istikrarını yavaş yavaş sağlayacağız, bilerek ani yapmıyoruz

Aday açıklandığında altın ve doların fiyatlama yapacağını belirten Memiş “Bunu beklemekte yarar var. Dövizle borçlanmak oldukça riskli. Altında kar satışları yaşanabilir. Altın için alım yapacak olan varsa Şubat ayını beklemelidir. Gümüşün ise altına göre performansı daha iyi" diye konuştu.