'Eşitlik Birimi' adı altında kurulan merkezle ilgili belediyenin sitesinden yapılan açıklamada, "LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır" ifadeleri yer almıştı.

Erdoğan-Bahçeli zirvesiyle ilgili bomba iddia: HÜDAPAR ve Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na dahil oluyor Erdoğan-Bahçeli zirvesiyle ilgili bomba iddia: HÜDAPAR ve Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'na dahil oluyor

Konu ile alakalı sert eleştirilerde bulunan Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan, "Bizler her fırsatta maneviyat ve  aile kavramının üzerinde dururken Bursa'mızda bile artık LGBT sapkınlığı baş göstermeye başladı.Asıl işi vatandaşa hizmet olan,”vatandaşımı nasıl daha rahat ettiririm” diye kafa yorması gereken bir kamu kurumu olan belediyenin başında bulunan zat ın yaptığına bakın!  CHP'li Nilüfer Belediyesi, genel başkanlarının söylemleri doğrultusunda hareket etmiş olacak ki böyle bir merkez kurmuş. Acaba 6'lı masadaki muhafazakar görünümlü partiler konu ile alakalı ne düşünüyor ve nasıl tavır sergiliyor. LGBT'liler için Toplumsal Cinsiyet Atölyesi uygulamasını başlatan,ve bu kafa yapısı ile ülke yöneteceğini sananları ve  CHP'li Nilüfer Belediye Başkanını ve onlarla beraber hareket edenleri  kınıyoruz. Ve  Yeniden Refah Partisi olarak;Genel Başkanımız Dr.Fatih Erbakan beyefendinin de bütün açıklamarında söylediğini tekrar ediyoruz; iktidara geldiğimizde ne kadar açılan ahlaksız dernek varsa hepsini kapatacağız,hepsi de ahlaksızlar olarak tarihin çöplüğünde yerini alacaktır.Uluslararası Siyonist ve emperyalisterin toplumları çökertme projesi olan LGBT projesine geçit vermeyeceğiz."