Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK) yayımlanan kararnameyle adli ve idari yargıda 282 hakim ve savcının görev yeri değişti.

HSK Birinci Dairesinin, adli yargıda 255, idari yargıda ise 27 hakim ve savcının görev yeri değişikliğini kapsayan mazeret kararnamesi, Kurulun internet sitesinde yayımlandı.

BURSA'DA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER

Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi Fatma TURHAN, Kayseri Hâkimliği'ne, Bursa Hâkimi Nizamettin KELEŞ Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı'na, Bursa Hâkimi Ömer Faruk BOYRAZ Kütahya Hâkimliği'ne, Bursa Cumhuriyet Savcısı Eda IRMAK Yargıtay Tetkik Hâkimliği'ne, Bursa Cumhuriyet Savcısı Kemal Arif ÖZÇELİK Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na atandı.

BURSA'YA YENİ ATAMALAR

HSK'nın kararnamesine göre; Seydişehir Cumhuriyet Savcısı Şaban TEKŞEN Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na, Manavgat Hâkimi Neslişah ÜNER Bursa Hâkimliği'ne, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi Selda ÖZER Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği'ne, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Üyesi Kemal YEMİŞEN Bursa Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği görevine getirildi.

İNEGÖL'DE DEĞİŞİKLİK VAR

7.7'lik depremin ardından bölgede 7.6 şiddetinde bir deprem daha! Birçok ilde hissedildi 7.7'lik depremin ardından bölgede 7.6 şiddetinde bir deprem daha! Birçok ilde hissedildi

İnegöl'de bir hakimin yeri değişirken bir yeni hakim ataması yapıldı. Kararnameye göre  Amasya'da göre İbrahim Ahmet PEKDUR  İnegöl Hakimliğine atanırken, Ayhan ÇOBAN İnegöl Hâkimliğinden Bayburt Hâkimliğine ataması yapıldı