Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı bugün, parti ilçe teşkilat binasında yapmış olduğu basın açıklamasıyla dört belediye meclis üyesi adayını daha açıkladı. Şeffaf ve dürüst belediyecilik anlayışınınfiilen uygulanabilmesi için belediye meclisinin, daha aktif bir şekilde yönetime katılması gerektiği vurgusu yapılan toplantıda, Özgür ÖZTÜRK, Hamdi SOYLU, Suat SAVAŞ ve Osman Nuri BAYKUL belediye meclis üyesi adayı olarak açıklandı.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Fikret Bayram, “Adaylarımızın her biri İnegöl bağlamında haklarında olumsuz tek bir söz söylenemeyecek, dürüstlük noktasında timsal olarak örnek gösterilebilecek arkadaşlarımızdır. Aday tanıtımından önce şunu hatırlatmak isterim, ittifak kesinlikle bu seçimde Saadet Partisi için söz konusu değildir. Saadet Partisi kendi logosuyla, kendi teşkilatıyla, kendi çıkardığı başkan adayıyla ve meclis üyeleriyle seçime girmekte ve bunu memleketin her köşesinde gerçekleştirmektedir.”

“Aday açıklamalarımız devam etmekte, meclis üyelerini belirleme çalışmalarımızda sona doğru ilerlemektedir. Saadet Partisi kendi çabası ve kendi ekonomik gücüyle seçimlerde başarıya ulaşmak için mücadele etmektedir. Bunu hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Geçen dönem milletvekili adayıydım, birçok şey yaşadım. Saadet Partililer olarak fazlaca hakaretlere maruz kaldık. Ama Allah’ın verdiği güç sayesinde muhataplarımızla aynı seviyeye inmeden, o hakaret vari cümlelerine karşı koymadan seçim dönemini bitirdik. Bu günlerde basın açıklamaları dolayısıyla bazen cümlelerimiz yanlış anlaşılıyor. Bunlar ikaz mahiyetinde cümleler.”

“Açıklamalarımızdan sonra bazı arkadaşlarımız eleştiriyor. Eleştiriler insaf sınırları içinde olduğu sürece eyvallah. Ancak insaf sınırlarını aşan eleştiriler insan sınırlarını da aşmış olur ve bundan kimseye fayda gelmez. Tepki gösterilmesi gayet doğaldır. Doktorun hastaya müdahalesi sonrasında hasta bazen yapılan müdahalelere karşı koyar. Ama doktor iyi niyetli ve doğru müdahalelerle mücadele ediyorsa ve o doktorun daha önce yaptığı operasyonlar başarılıysa lütfen o doktora biraz kulak verin. Bizler sokaklarda insanlarımız uygun fiyatlı tarım ürünleri alsın diye sıraya girmesinden memnun değiliz. Ancak tablonun bu hale geleceğini de öncesinde defalarca belirtmiştik.”

“Tarım sektörüne ve tarım çalışanlarına yapılan bu ilgisizlik ile bu noktaya gelir demiştik.  Ancak şimdi görüyoruz ki çok acı bir tablo, biraz daha uygun fiyata ürün alabilmek için vatandaşlarımız kilometrelerce kuyruğa girdiler. Oysaki ülkemiz tarım ülkesi ancak bir not aktarayım, Hollanda ülkemizin üçte biri toprağa ve nüfusa sahip olmasına rağmen, Konya kadar ekilebilir arazisi olmasına rağmen 165 milyar dolar sadece tarımdan ihracat geliri elde ediyor. Türkiye’nin neredeyse toplam ihracatıyla aynı oranda. Bizim ilgililere, yetkililere sözümüz bu. Aynı güve ve inanca sahibiz, biz bunu başarabiliriz dediğimiz sürece yapılan desteklemeler, tarıma vurulan darbeler söz konusu olduğunda bu tablo kaçınılmazdı.” diye konuştu.

“MİLLİ GÖRÜŞ REÇETELERİNE ACİLEN İHTİYAÇ VARDIR”

Taktim sonrasında söz alan Özgür ÖZTÜRK, memleket genelinde ve yerelde MilliGörüş kadrolarına ve Milli Görüş reçetelerine acilen ihtiyaç olduğunu belirtti. ÖZTÜRK, “Milli Görüş anlayışı betonu değil yeşili önceler, ithalatı değil ihracatı önceler, tüketimi değil üretimi önceler. Milli Görüş, borçlanmaz; denk bütçeyi kurar.Milli Görüş bahane üretmez, umudunu yitirmez ve insanımızı üzmez. Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’nin İnegöl’de yeniden efsane hizmetlere imza atabilmesi için ben de taşın altına elimi koyuyorum” dedi.

“MERHAMETLİ VE ADİL OLACAĞIZ”

31 Mart yerel seçimlerinin İnegöl’e hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerine başlayan Hamdi SOYLU, “Geçmişte olduğu gibi herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. Vatandaşımızın derdi ne olursa olsun “bu bizim görevimiz değil” demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz.İlçe halkımızın takdiri ile bizlere verilen görevde merhametli ve adil olacağız. İnsana, topluma, şehre ve şehre ait olanlara merhametle ve adaletle yaklaşacağız. Kendimiz için istemediğimizi başkasına reva görmeyeceğiz.

Dürüst Başkan, Dürüst yönetim ilkesiyle çıktığımız bu yolda başarılı neticelerin alınmasını temenni ediyorum. Hepinize teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

“ENGELSİZ YAŞAMA HAKKINI ENGELLİLERE VERECEĞİZ”

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkanı Fikret BAYRAM’ ın, “Demir doğrama işleri yaparken 2007 yılında geçirdiği iş kazası sebebiyle ellerini ve ayaklarını kaybeden, ancak hiçbir zaman kaybetmediği azim ve gayretiyle bizlere örnek olan kıymetli kardeşimiz Suat SAVAŞ’ı arz ederim” sözleri ve alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Suat SAVAŞ,  “31 Mart Seçimlerinin İnegöl için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnegöl nüfusunun yüzde 12’siengelli vatandaşlardan oluşmaktadır. Bugün engelliler için hizmet adı altında sadece göstermelik icraatlar yapılmaktadır. Sosyal hayata aktif katılım konusunda engelliler çare beklemektedir. Yerel seçimlerde bizlere, Saadet Partili kadrolara fırsat tanınması durumunda, engelsiz yaşama hakkını engellilere vereceğiz inşallah. Yerel yönetimlerde engellilere daha çok söz hakkı verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bunun ilk adımı olarak da beni bu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞEHİRLER BİR ARADA YAŞAMA ERDEMİNİN EN YÜKSEK OLGUSUDUR”

Şehirlerin bir arada yaşama erdeminin en yüksek olgusu olduğuna dikkat çeken Osman Nuri BAYKUL sözlerine şu şekilde devam etti, “. Bir arada yaşama kültürünün temelinde ise hak ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vardır. Biz şehirlerdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaştırılmasında ana itici gücün yerel yönetimler olduğunu düşünüyoruz.

İyi yönetilen bir şehirde sosyal, kültürel ve ekonomik bütün dinamiklerin harekete geçirilmesi son derece önemlidir. Ancak bu potansiyelin harekete geçmesi için liyakat sahibi, emanet bilincinde olan, hakkaniyetli ve erdemli yöneticilerin iş başına gelmesi gerekmektedir.”

ÖZGÜR ÖZTÜRK KİMDİR?

            Özgür ÖZTÜRK 1979 yılı Ardahan ili Posof ilçesi doğumludur. 1985 yılından bu yana İnegöl’de ikamet etmektedir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Aynı üniversitede Geoteknik Temel Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimini de tamamlamıştır. Türkiye’ de ilk defa kurulan Baraj Güvenliği Derneği’nin kurucu üyesidir. İnşaat Mühendisliği Odası ve İnegöl İlçe Koordinasyon kurulunda aktif görevler üstlenmiştir.2009-2014 dönemi Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesidir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

HAMDİ SOYLU KİMDİR?

            Ailesi 1954 yılı, Yugoslavya göçmenlerinden olan Hamdi SOYLU 1965’ deİnegöl’de doğdu. İlkokul ve ortaokulu İnegöl İmam Hatip’te okudu. 1987 yılında Milli Gençlik Vakfında hizmete başladı. Refah Partisi’nde müşahit, baş müşahit ve mahalle başkanlığı görevlerinde bulundu. Fazilet Partisi’nde yönetim kurulu üyeliği, Saadet Partisi’nde yönetim kurulu üyeliği ve eğitim başkanlığı görevlerinde bulundu.1980 yılından itibaren İnegöl sanayisinde esnaf olan Hamdi SOYLU evli ve üç çocuk babasıdır.

SUAT SAVAŞ KİMDİR?

            1977 Yılında Erzurum’un Narman ilçesinde doğdu. İlkokulu ilçesinde tamamladı. 1989 yılında ailesiyle birlikte İnegöl’e yerleşti. Yeniceköy Erzurumlular Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptı. Anadolu Gençlik Derneği İnegöl Şubesinde uzun yıllar yöneticilik yaptı.  Ali Şefika İmam Hatip Ortaokulu, Okul Aile Birliği Başkanı’dır. Saadet Partisi ilçe yönetim kurulu üyesi olan Suat SAVAŞ, Evli ve üç çocuk babasıdır.

OSMAN NURİ BAYKUL KİMDİR?

1964 yılında İnegöl’ ün Hacıkara köyünde doğdu. İlkokulu İsaören İlköğretim Okulu’nda okudu. İnegöl Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe Bölümü’nden mezun oldu.1980 yılından beri Muhasebecilik ve Mali Müşavirlik mesleğini başarı ile sürdüren Osman Nuri BAYKUL evli ve üç çocuk babasıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.