Öğrencilerini bekliyor

 Hacı Sevim Yıldız Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla eğitim külliyesinde eğitim verecek okula kaydolmak isteyen öğrenciler, okul yönetim kurulunca özel yeteneği içeren değerlendirme sınavına alınacak.

Değerlendirme puanının %30’u ile TEOG puanının %70'inin toplamından oluşacak puana göre öğrenciler okula yerleştirilecek. Türkiye’de kurulan 17 liseden biri olan okul, sadece mobilya alanında eğitim ve öğretim verecek.

MÜRACAATLAR BAŞLADI

Okul Müdürü Şenol Yoğurtçu ile birlikte basın açıklaması düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, müracaatların 03-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirterek, öğrencilerini bu okula kayıt ettirmek isteyen vatandaşlara çağrıda bulundu.

90 ÖĞRENCİ KAYDI YAPILACAK

Mobilya alanında faaliyet gösterecek Tematik Lise’nin Türkiye’de ilk ve tek proje okulu olduğunun altını çizen Bilican, “Mülakatlar için müracaatlar 13 Temmuz tarihine kadar alınacak. Eğitim öğretim yılında en fazla üç sınıf, 90 öğrenci kaydı yapılacak.”

“Öğrencinin alanın gerektirdiği bilgi, beceri ve yeteneğe sahip olup olmadığını belirlemek için okul yönetim kurulu tarafından özel yetenek, mülakat, mülakat ve beden yeterliliği, genel yetenek test bataryası, mesleki beceri performans testi yöntemlerinden bir ya da birkaçı uygulanacaktır. Bu kapsamdaki değerlendirme 500 puan üzerinden yapılacaktır.”

İŞ GARANTİLİ OKUL

“Öğrenciler, değerlendirme puanının %30’u ile TEOG puanının %70’inin toplamıyla bulunacak puana göre sıralanacak ve bu puana göre kontenjan kadar öğrenci asıl listede ilan edilecektir. Diğer öğrencilere yedek sıra numarası verilecek. Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı Programı, sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmış geniş kapsamlı bir programdır.”

“Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı Programı’nın hazırlanmasında Millî Eğitim Bakanlığında görevli uzman ve alan öğretmenleri, sektör temsilcileri, üniversitelerden alan uzmanları ve meslek elamanları ile iş birliği içinde çalışılmıştır. Mezun olan öğrencilerimize iş garantisi sağlanmaktadır” diye konuştu.

3 PROGRAM UYGULANACAK

Bilican, okulda Mobilya ve İç Mekân Ressamlığı, İç Mekân ve Mobilya Teknolojisi ve Mobilya İskeleti ve Döşemesi programları uygulanacağını aktardı.

GERÇEKLEŞTİRİLMESİ PLANLANAN FAALİYETLER

Okulda gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında da bilgiler veren Bilican şöyle konuştu;

“Öğrencilerimizin okulda aldıkları eğitimi destekleyecek ve onlara yeni ufuklar kazandıracak sertifika programları düzenlenecektir. Velilerin ilgisi öğrenci başarısını arttıran bir etkendir. Bu sebeple velilere yıl boyunca belirlenmiş bir takvim ile aile içi iletişim, anne baba tutumları, okul başarısında ailenin rolü gibi aile içi iletişimi güçlendirecek seminerler verilmesi planlanmaktadır.”

“Öğrenci kütüphanesinin dışında ailelere yönelik eserlerin bulunacağı bir kütüphane kurulacaktır. Ayrıca mobilya sektörü ve sektörde kullanılan program ve teknolojileri anlatan, mobilya alanı ile ilgili eserlerin olduğu bir kütüphane kurulacaktır.”

ÜCRETSİZ SERVİS VE KONAKLAMA

“Öğrencilerimizin yabancı dili iyi bir şekilde konuşmaları hedeflenmektedir. Dil eğitiminin daha verimli olabilmesi için yabancı dil sınıfı oluşturulacak. Bütün öğrencilerimize ücretsiz yemek, öğrencilerimizin isteğine bağlı olarak ücretsiz servis ve ücretsiz konaklama imkânı sunulacak.”

Açıklamanın ardından okul binası ile atölyesinde incelemelerde bulunuldu. 

Anahtar Kelimeler:
Öğrencilerini Bekliyor
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.