Modef Expo Kapılarını Dünyaya Açtı
banner205

Düzenlenen açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kaymakam Ali Akça, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, İTSO Başkanı Metin Anıl, MODEF Fuarcılık Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, siyasi parti başkan ve yöneticileri, oda ve dernek başkanları, çok sayıda davetli katıldı.

İNEGÖL MOBİLYADA İLKLERİN ŞEHRİ

Törenin açılış konuşmasını yapan MODEF Başkanı Yavuz Uğurdağ, “MODEF Expo 2015 fuarımızın açılışına hoş geldiniz. İnegöl bir mobilya şehri, mobilyanın başkenti... 34´üncüsünü düzenlediğimiz MODEF Expo fuarımız İnegöl´ün dünyaya açılan yüzüdür. 25 bin metrekare fuar alanımız, 3 bin metrekare portatif alanla birlikte 28 bin metrekarede sunuma açıldık. Fuarımıza 181 firmamız iştirak etmektedir. Fuarımızın bütçesi katılımcı firmalar tarafından karşılanır. Şirketimiz hiçbir şekilde kâr amaçlı değildir, elde edilen gelir reklama harcanmaktadır. MODEF EXPO 2015´te Ortadoğu ülkeleri basın ve mobilya sektörü dergilerinde, radyo ve televizyonlarında reklamlarımız çıktı. Reklamlar yoğun şekilde uygulandı.” dedi.

GAZA BASMA ZAMANI

İTSO Başkanı Metin Anıl ise, “İnegöl´ün ekonomik yapısını anlattılar. İnegöl yaklaşık 270 bin kişinin yaşadığı, 3 tane mobilya sanayi bölgesi, 1 tane de Islah OSB´si olan bir sanayi şehridir. Türkiye´nin çok önemli sanayi şehirlerinden bir tanesidir. Sürekli üretiyor, kazanıyor, yatırım yapıyor, istihdam yapıyor, ihracat yapıyor. Türkiye´nin ekonomik kalkınmasında haklı olduğu yerde oturuyor. Biz İnegöl´deki sanayici işadamları, siyasetçiler, STK´lar, Belediye el ele çalışarak yapıyoruz. İnegöl koşmak istiyor. Türkiye´nin dünyadaki 10 büyük ekonomi içerisine girme sürecinde koşuyor. Ülkemiz 2 yılda 4. seçimi yaşadı. Bir seçim ortamı Pazar günü itibariyle sona erdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülke bir sisin içerisine girdi. Sis de nasıl araç kullanan bir şoför ayağını gazdan çekerse Türkiye´deki iş dünyası da ayağını gazdan çekti. Yaklaşık 4-5 aylık bir süreç yaşadık. Pazar günü 1 Kasım seçimlerinden sonra sis dağıldı, artık gaza basmak ve Türkiye´yi dünya ekonomileri içerisinde layık olduğu yere ulaştırma zamanı geldi. Ekonomik istikrarın, siyasi istikrardan geçtiğini çok iyi biliyoruz. Ülke siyasi istikrarı yakaladı, buna bağlı olarak ekonomik istikrar da gelecektir. Yeni kurulacak hükümetimizden önümüzdeki taşları ayıklamalarını istiyoruz, daha rahat koşmak, daha rahat hedeflere ulaşmak istiyoruz. Artık siyasi gündemin bir tarafa bırakılarak ekonomik ve yapısal formlar geçilmesini istiyoruz. Sizden bu enerji ve sinerjiyi alıyoruz. Hep birlikte el ele 2023 vizyonuna ve bu ülkenin dünyanın 10 büyük ekonomisi içerisine girme çalışmasını yapacağınıza eminiz. Bu coğrafyada işiniz kolay değil.” dedi.

ESNAFIMIZ ÇOK MUTLU

Belediye Başkanı Alinur Aktaş´da, “Uyum içerisinde resmi bir işlev kazandı, tasarım merkezleri yaptı, emekler harcadı şimdi de koşmasının zamanı. Biz İnegöl Belediyesine bağlı hisseleri İMOS´a devrettik. İnşallah mobilyacılarımız kendileriyle alakalı süreci bundan sonra çok daha net bir şekilde belirleyecekler, bizler de Belediye olarak gerekli destekleri vereceğiz. İnegöl kendi ayakları üzerinde durabilen, örnek alınan, ilklerin şehridir. Anadolu´nun küçük kasabası halinden çıkıp uluslararası arenada ihracat rakamlarıyla, sanayisiyle, ticaretiyle büyük ses getirmiştir. İlçemiz hem İnegöl mobilyası, İnegöl köftesi, ayçekirdeği, Oylat Kaplıcaları ve tarihi mehteri ile bünyesinde büyük değerler çıkarmıştır. Bugün şehir olarak katıldığımız MODEF´te büyük bir heyecanla iş başındayız. İnşallah üretim ve ihracat rakamlarımızı artıracağız. Seçimleri bitirdik, çok mutluyuz. Esnafımız çok mutlu. AK Parti yüzde 70,4 ile destek aldı. İlçe halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. İnegöl´ümüze yüzlerce hizmet yapıldı. Emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. İnegöl yapacağı çalışmalarla hep öncü ve örnek olacak. Tüm katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

EN BAŞTA ÜRETEN BİR ŞEHİR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´de, “Bugün güzel bir açılış gerçekleştiriyoruz. 34. Mobilya ve Dekorasyon Fuarı… 181 firma katılım gösteriyor. Fuarımız sektörümüze hayırlar getirsin, yeni fırsatlar doğursun. İnegöl güzel bir şehrimizdir. Her türlü değerleriyle bir cennet köşesi… Ama en başta üreten bir şehir... Bursa´nın en önemli parçalarından biri... İnegöl mobilya ile birleşti, mobilya ile yatıp kalktı. Özellikle üretiminin büyük çoğunluğu mobilya... Mobilya denince İnegöl akla geliyor. Mobilyanın başkenti haline geldi. İnegöl bu konuda hep güzel adımlar attı. İlk fuar pazaryerinde başladı ve oradan buralara taşındı, her geçen gün gelişti. Şimdi kurumlar, kuruluşlar, müesseselerle her geçen gün gelişiyor. Türkiye büyük ve hedefleri olan bir ülke. İlk 10´a gireceğiz. Girmek için çok çalışmamız, çok üretmemiz, çok kazanmamız gerekiyor. Bizim petrolümüz yok, güçlü ve çalışkan insanlarımız var. Biz de bu konuda üzerimize düşen rolü en güzel şekilde uygulayacağız. Son günlerdeki gelişmelerle istikrar dönemine geri döndük. En büyük sermaye istikrar… Türkiye bunu kazandı. Güçlü bir devletle bu gelişmeler devam edecek. Türkiye güçlenecek, dostlarımız sevinecek, düşmanlarımız üzülecek. Tüm dünya mazlumlarının gözü Türkiye´nin üzerinde. Çok üreteceğiz ve hep birlikte kazanacağız.” dedi.


İNEGÖL, DÜNYADA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

İnegöl´ün Bursa´da çok önemli bir üretim ve ticaret merkezi olduğunu belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Merkez ilçeler dışında en önemli merkezimiz. İnegöl sadece Türkiye´de değil dünyada da isminden söz ettiren bir merkeze dönüştü. Bir şeyi iyi kavramak lazım; İnegöl bu şehirde yaşayan sanayicisiyle, Belediye Başkanıyla, Kaymakamıyla, kendi ayakları üzerinde bu konuma geldi. Destekler var ama bu şehirde çok dinamik bir sektör var. Hem yurtiçi hem yurtdışı fuarlarda bunu görmek mümkün. İnegöl´ün dinamizmini görmek mümkün. Az önce ifade edildi, ülkemizin hedefleri var, İnegöl bu hedeflere katkı koymaya devam ediyor. Sorunlar dile getirildi, bunlar çözülebilecek sorunlardır. İnegöl dinamizmini sürdürdükçe sorunlar çözülebilir. Klasik anlayıştan tasarım ve markaya da yatırım yapılmaya başlandı. Bu İnegöl mobilyası için çok önemli. Tasarım merkezleri açıldı, uluslararası markalar oluşmaya başladı. Bunlar İnegöl mobilyasının değeri adına bizleri sevindiriyor. 34. MODEF Expo herkese hayırlı olsun, bol kazançlar temenni ediyorum” dedi.

BU MİLLET MİLLİ İRADENİN ÖNÜNDEKİ TAŞLARI TEMİZLEYEREK GELDİ

Son olarak söz alan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise, “Geçtiğimiz yıl fuarımızın ziyaretine geldik, bu yıl da açılışında bulunuyorum. Fuarımız İnegöl´ümüzün vizyonuna çok daha önemli katkı ve çıkış yollarını açacak bir fuar olacaktır. Ülke olarak, millet olarak demokrasi ve milli iradenin ruhunun güçlü bir şekilde yaşandığı 1 Kasım seçimleri geleceğe umutla bakmamızda, muhasır medeniyet seviyesine yürüyüşümüzde önemli bir dönüm noktası oldu. İTSO Başkanımız önümüzdeki taşları temizleyin dedi. 2002´den beri bu millet milli iradenin önündeki taşları temizleyerek geldi. 1 Kasım akşamı yine milli iradenin, siyasi iradenin, istikrarın önündeki taşları temizledi ve ‘Hadi hep beraber yürüyelim´ dedi. Sizler yürümeye hazırsanız biz koşmaya hazırız, sizler koşmaya hazırsanız biz uçmaya hazırız. Bu ülkenin kaderi ile içeriden ve dışarıdan oynamak isteyenler, bu ülkenin büyüme hayallerinden uzaklaştırmak isteyenler hep milli iradeyle oynadılar, demokrasi ile oynadılar, kendi sefalarını sürmeye çalıştılar. Allah´a şükürler olsun 2002´den bu yana başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Parti kadroları milletin iradesini bozmak isteyenler karşı durdu. Türkiye´de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Milletimiz bize inandı ve güvendi. Bu istikrarlı yolu bozmak istediler. Milletin iradesi ve dik duruşu ile Allah´a şükürler olsun önümüzde tertemiz bir 4 yılımız var. Hep beraber yürüyeceğiz. Bu milleti hep beraber hayal ettiği noktalara taşıyacağız” dedi.

DÜNYAYA YÖN VEREN BİR ÜLKE OLACAĞIZ

“Hayalleri olanlar asla uyumazlar” Müezzinoğlu, “Bu ülkenin ve bu milletin hayaller var, rüyalarında bile hayallerini gören bir milletiz. Bu anlamda üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vermeyi Rabbim bizlere nasip etsin. Birlikte çok önemli hizmetler yaptık. Bu hizmetleri milletimizin vicdanı ile bütünleştirdik. Milletin feraseti ile bu günlere geldik. Milletin sağduyusu, feraseti ile hedeflerimize ulaşacağız. Dünyanın en iyi tasarımcılarını İnegöl´e getirdiklerini ifade ettiler. Akılla gönül birleşirse orada başarıyı yakalamamak mümkün değildir. Bizim görevimiz sorunu çözmektir, ondan kaçmıyoruz. Gelecek hedefleri planlayacağız. Milletin önündeki engelleri kaldırarak onun yürümesine, koşmasına, uçmasına sahip çıkarak güç vereceğiz. Bunu bugüne kadar başarıyla yaptık. 13 yıldır bu anlamda anlatarak bitiremeyeceğimiz başarılarımız var. Bizim yapacak çok işimiz var. Bu ülkenin büyük bir devlet olmamasını, dünyaya yön veren bir ülke olmamasını istiyorlar. Bu ülke ve bu millet dünyanın gidişatına yön verenler arasında bulunacak güce ve inanca sahiptir. Akıl terini alın teri ile birleştirmemiz lazım. Bu ülkenin kaderini milli irade belirleyecektir. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir ve milletin olacaktır. 2023´te çok daha farklı bir İnegöl, Bursa, Türkiye´yi milletimizin aklı ile feraseti ile dualarıyla yaşayacağız. Bugün burada açılışını yaptığımız 34. MODEF Expo´ya katılım gösteren herkese hayırlar diliyorum. Biz onların vizyonlarına güç katan olmak istiyoruz. 1 Kasım´da siz o samimiyeti gösterdiniz. Rabbim İnegöl´ümüzün de mobilya sektörümüzün de Bursa´mızın da Türkiye´mizin de daha güzel günler yaşamasını nasip etsin” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu´na teşekkür plaketi takdim etti. Protokol üyeleri ve eşleri tarafından kurdele kesilerek açılışı yapılan fuarda stantlar gezilerek incelendi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209