banner246

İnegöl Eğitim ve Kalkınma Vakfı Kamuoyuna Tanıtıldı

Kısa süre önce İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) öncülüğünde kurulan İnegöl Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın Yönetim Kuruluna Yavuz Uğurdağ Başkanlık ederken; Halil Şekerci Başkan Yardımcısı, Metin Atış muhasip üye, Kenan Kender, Halil Malkaç, Bülent Tanrıkulu ve Fatih Öztürk ise üye olarak yönetimde yer aldı. Vakıf mütevelli heyetinde ise; Yavuz Uğurdağ, Kenan Kender, Bahri Urgun, Ali Ezim, Bülent Boztepe, Halil Malkaç, Hatun Malgaralı, Hüseyin Özdemir, Metin Atış, Murat Aydın, Nedim İncebay, Mahmut Demirtaş, Mustafa Şentürk, Sebahattin Göztepe, Muharrem Alginer, Ahmet Güleç, Mennan Portakal ve Ömer Yelken isimleri yer aldı.
 
EĞİTİMDE GELİŞİM VE KALKINMAYI AMAÇLIYORUZ
İnegöl’ün kalkınmasında ortak fayda kuruluşu olarak eğitime dayalı sosyal dönüşümü sağlamayı vizyon edinerek Vakfın kuruluşunu gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yavuz Uğurdağ, “İnegöl Eğitim ve Kalkınma Vakfı olarak; ülkemize ve tüm insanlığa daha yararlı genç nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak, eğitimlerine destek vermek ve bu doğrultuda eğitimle ilgili konularda kamu yararına faaliyetlerde bulunmak maksadıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Nitelikli iş gücü oluşturmak ve kalkınmayı sağlamak temelinde İnegöl’ün tüm dinamiklerini de işin içine katarak İnegöl’ün eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda; bilim, sanat, kültür ve diğer tüm konularda kaliteli bireyler yetiştirilebilmesi noktasında gerek kurulumlarda bulunmak gerekse eğitimin içerisinde bulunan kurumların desteklenmesi hususunda çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimizin bilimin ve sanatın yanı sıra manevi değerlere sahip, kültür, örf, anale ve geleneklerine bağlı, vatanına ve milletine faydalı bireyler olabilmeleri doğrultusunda her zaman yanlarında olacak ve onlara bu yolda ihtiyaç duydukları noktada destek sağlayacağız” dedi.
 
VAKIF, EĞİTİMİN HER NOKTASINDA YER ALACAK
“Bunun yanı sıra; yurtiçi ve yurtdışında örgün ve yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul, eğitim kurumu ve yurtlar gibi tesisler açmak, bu kurumlarda görev alabilecek eğitmenleri yetiştirmek, okul öncesi eğitimden üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs vermek, bilimsel araştırma geliştirme çalışmaları ile yayınlar yapmak, yeni eğitim metotlar geliştirmek ve faaliyet gösterdiği ülkenin mevzuatına uygun diğer eğitim faaliyetlerini yürütmek, mesleki ve teknik eğitim ağırlıklı olmak üzere her dereceden eğitim-öğretim kurumları ile mesleki yeterlilik belgelendirme kuruluşları kurmak ya da bu ve benzeri kurumlarda eğitim ve öğrenim gören öğrencileri desteklemek, belirtilen kurumlar tarafından yürütülen bilimsel, mesleki ve teknik ar-ge faaliyetlerini teşvik amacıyla ülkemizin ihtiyaç duyduğu eğitilmiş insan gücü yetiştirilmesine destek olmak ve mesleki beceri kazanabilmelerine her surette yardımcı olmak da vakfımız hedefleri arasında yer almaktadır.”
 
“ŞEHRE ARTI DEĞER KATMAK İSTİYORUZ”
“İnegöl’ün bölgesel ve sektörel kalkınmasına katkı sağlayacak öncelikli olarak eğitim olmak üzere bilim, teknoloji, tasarım, ar-ge, test, inovasyona dayalı ve yeni metot ve teknolojilerin adaptasyonunu sağlamaya yönelik her türlü kurum, kuruluş, tesis, merkez ve benzeri yapıların oluşumuna katkı sağlamak ya da kurulu olanlara iştirak edip destekleyerek bu yönüyle de şehrimize artı değer katmak istiyoruz. Projelerimiz ve çalışmalarımız ile eğitim ve eğitime dayalı kalkınma konularında yer alarak, milli birlik ve beraberliği ilgilendiren konularda da boy göstererek farkındalık oluşturmalıyız. Böylece bir milli şuur oluşmasını destekleyerek ülkemizin geleceğinin daha sağlam temeller üzerine kurulabilmesine katkı sağlamayı temenni ediyoruz.”
 
VAKFIN ÇALIŞMALARI ÖRNEK TEŞKİL EDECEK
“Bilindiği üzere ülkemizde her an bir doğal afetle karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu kapsamda; yaşanabilecek yangın, sel, deprem ve benzeri tabiî afetlerden dolay eğitim hizmetinin olumsuz etkilendiği kurum ve kuruluşlarımızın da yanında olmayı amaçlıyoruz. Bu sayede çalışmalarımızın, yalnızca şehrimiz öğrenimine değil ulusumuzun her yanına ulaşabileceğini bir kez daha ortaya koymuş bulunuyoruz. Bayrağımızın dalgalandığı, eğitime ihtiyaç duyulan her yerde bu sorumluluğun altına girerek başlattığımız çalışmanın örnek teşkil etmesi ve ülkemiz genelinde benzeri çalışmalara öncülük etmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.